راهنمای خرید آبمیوه گیری

راهنمای خرید آبمیوه گیری

نوشیدن یک لیوان آبمیوه تازه در عصر یک روز تابستانی می‌تواند لذت خاصی به هر شخص بدهد؛ اما گرفتن آبمیوه قطعاً نیاز به ابزار و وسیله مخصوص دارد که شما می‌توانید با خرید یک آبمیوه گیری لذت نوشیدن یک لیوان آبمیوه تازه را به خود هدیه دهید؛ اما شاید تصور کنید که خرید این محصول، چندان کار سختی نیست و فوری با رفتن به اولین مغازه، محصول مورد نیاز خود را خریداری کنید. در صورتی که خرید هر نوع وسیله الکتریکی و برقی، نیاز به اطلاعات دارد تا علاوه بر طرف نمودن نیازهای شما، مقرون به صرفه و کارآمد باشد. به همین منظور شفق می‌خواهد شما را در این زمینه راهنمایی کند تا مناسب‌ترین دستگاه را برای خانه خود خریداری کنید.

آبمیوه گیری

این محصول به طور کلی به دو دسته برقی و دستی تقسیم می‌شود؛ که امکان دارد در نوع برقی خود شما با آبمیوه گیری‌های چند کاره مواجه شوید. البته در نظر داشته باشید که اگر تصمیم به خرید نوع چند کاره آن را دارید، تمام عملکردهای آن برای شما مناسب باشد و هر کدام از کیفیت بالایی برخوردار باشند. ضمن اینکه خرید یک دستگاه آبمیوه گیری چند کاره می‌تواند در هزینه‌ها و همچنین فضا صرفه جویی کرده و به نسبت تهیه چند دستگاه تک کاره، مقرون به صرفه‌تر است.

راهنمای خرید پلوپز
حتما بخوانید

بودجه خود را مشخص کنید

برای خرید یک دستگاه آبمیوه گیری یک کاره و یا چند کاره چه مقدار می‌خواهید هزینه کنید؟ قبل از اقدام به انتخاب و خرید این وسیله، حتماً مشخص کنید که بودجه شما چقدر است. چراکه می‌توانید‌ انتخاب‌های خود را محدودتر کنید و راحت‌تر وسیله مناسبی را خریداری نمایید. این مسئله می‌تواند به روند خرید شما نیز سرعت بخشد.

به اندازه دهانه توجه کنید

هر چه دهانه این دستگاه بزرگ‌تر باشد، کار با آن راحت‌تر است. همچنین ‌شما نیازی ندارید که میوه‌ها را به قطعات کوچک‌تر تبدیل کنید و سرعت بیشتری به آبمیوه گرفتن شما می‌دهد. در نظر داشته باشید، هر چه دهان دستگاه کوچک‌تر باشد، کار با آن دشوارتر خواهد بود و زحمت بیشتری برای شما خواهد داشت.

سر و صدا و لرزش دستگاه آبمیوه گیری را بررسی کنید

حتماً در نظر داشته‌ باشید که سر و صدا و لرزش دستگاه، می‌تواند با گذشت زمان، به موتور دستگاه آسیب برساند. هر چه صدا و لرزش آن کمتر باشد، کار با آن در ساعات شبانه روز راحت‌تر است. ضمن اینکه شما تصور کنید برای یک لیوان آبمیوه، از شدت صدا و لرش دستگاه سر درد بگیرید؛ که این مسئله اصلاً منطقی نیست. البته ناگفته نماند که باید در زمان استفاده‌ از این دستگاه سطح زیرین آن کاملاً صاف باشد تا لرزش و صدا به حداقل برسد.

راهنمای خرید توستر
حتما بخوانید

توان مصرفی مورد نیاز خود را بررسی کنید

توان مصرفی دستگاه‌های تولید شده، متغیر است؛ که این مسئله کاملاً به خود شما بستگی دارد و اینکه چه مقدار می‌خواهید از این وسیله استفاده کنید؛ اما به طور معمول از ۶۰۰ وات شروع می‌شود و در مدل‌های خیلی قوی به ۱۵۰۰ وات می‌رسد.

سرعت آبمیوه گیری را فراموش نکنید

سرعت به مقدار میزان چرخش موتور می‌گویند. هر چه تعداد چرخش‌ها بیشتر باشد، شما می‌توانید در مدت زمان کمتری آبمیوه بگیرید. ضمن اینکه سرعت عمل کار با دستگاه افزایش رفته و انرژی برق کمتری استفاده می‌شود.

آبمیوه گیری با چه جنس تیغه بخریم؟

به طور معمول متریالی که در ساخت تیغه محصول نام برده شده مورد استفاده قرار می‌گیرد، پلاستیک، فولاد و تیتانیوم است. قطعاً در نوع پلاستیکی، مقاومت چندانی ندارد و ممکن است پس از مدت زمان کوتاهی شما را به دردسر بی اندازد. در زمان خرید حتماً توجه کنید که جنس تیغه از تیتانیوم و یا فولاد باشد تا عمر مفید تیغه دستگاه طولانی‌تر باشد.

به وزن دستگاه توجه کنید

در زمان خرید دستگاه آبمیوه گیری، حتماً به وزن آن توجه کنید. ضمن اینکه بخش بیشتری وزن را جنس بدنه تشکیل می‌دهد. به طور کلی جنس بدنه دستگاه‌های تولید شده که اکنون در بازار موجود هستند، از جنس استیل و یا پلاستیک هستند یا حتی ممکن است شما تلفیقی از هر دوی آن‌ها را مشاهده کنید؛ اما اگر بخواهیم از نظر مقاومت این دو را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بدانید توفیر چندانی با هم ندارند؛ اما سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که چندان سنگین نباشد تا در زمان جا به جایی آن دچار مشکل نشوید.

راهنمای خرید گاز صفحه‌ای
حتما بخوانید

قیمت آبمیوه گیری چقدر است؟

برندهای مختلفی که وظیفه تولید لوازم برقی خانگی را به عهده دارند، این دستگاه را با کیفیت‌های مختلف تولید می‌کنند. در زمان خرید این محصول، ابتدا باید بودجه خودتان را مشخص کنید. پس از آن اولویت‌ها و نیازهای خود را تعیین کنید. چراکه امکان دارد بسته به بودجه‌ای که دارید، بخواهید یک آبمیوه گیری چند کاره بخرید. به طور مثال با خرید یک دستگاه آبمیوه گیری، می‌توانید آسیاب، خورد کن، همزن و… را نیز دریک دستگاه داشته باشید.