راهنمای خرید آبکش

راهنمای خرید آبکش

آبکش به عنوان یک وسیله ضروری برای هر آشپزخانه به شمار می‌آید. غیرممکن است که در زمان شستن میوه‌جات و یا پخت برنج به آن نیاز نداشته باشید؛ اما باید بدانید که کدام یک از آبکش‌ها برای شما مناسب‌تر است. ابتدا نیاز خود را شناسایی کنید و سپس با اطلاعاتی که شفق در اختیار شما درباره این محصول قرار می‌دهد، اقدام به خرید آن کنید.

انواع آبکش

آبکش لگن دار نوعی از آبکش‌ها است که در زیر خود دارای یک لگن می‌باشد. این لگن به آبکش متصل نبوده و می‌توانید در صورت عدم نیاز آن را استفاده نکنید. لازم به ذکر است که این نوع از آبکش‌ها، به عنوان یکی از پرطرفدارترین‌ها در میان خانم‌های خانه‌دار می‌باشند. به این دلیل که کار با آن‌ها بسیار راحت بوده و مانع از هدر رفتن مواد غذایی می‌شود.

لگن آبکش دار، نوعی دیگر از آبکش‌ها است که ظرف اصلی را لگن تشکیل داده و به زیر آن آبکش قرار گرفته است. این نوع از محصول برای شستن مواد غذایی ماندن میوه و سبزی کاربرد دارد. جالب است بدانید که این کالا به گونه‌ای طراحی شده است که با کج کردن لکن می‌توانید آب آن را خالی نمایید و هیچ از مواد غذایی به بیرون نخواهد ریخت.

راهنمای خرید تابه
حتما بخوانید

جنس آبکش چیست؟

آبکش‌ها به طور کلی در دو جنس بدنه پلاستیکی و استیل تولید می‌شوند. آبکش‌های استیل از نظر ظاهری بسیار زیباتر بوده و از دوام و مقاومت بالاتری نسبت به نوع پلاستیکی خود، برخوردارند؛ اما در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید از جنس استیل این محصول خریداری کنید، باید بدانید که لک پذیری آن‌ها بسیار بالا است. اما آبکش‌های با جنس پلاستیک، کیفیت و دوام پایین‌تری دارند و امکان دارد به مرور زمان دچار پوسیدگی و شکستگی شوند. اگر به دنبال آبکش‌های ارزان قیمت هستید می‌توانید به سراغ نوع پلاستیکی آن بروید.

قیمت آبکش چقدر است؟

قیمت آبکش توسط متریال استفاده شده در ساخت آن مشخص می‌شود. مسلماً آبکش‌های از جنس استیل قیمت بالاتری نسبت به پلاستیکی دارند؛ اما از طول عمر بیشتری نیز برخوردار هستند.

ظاهر آبکش

اگر ظاهر محصول برای شما بسیار اهمیت دارد، سعی کنید به سراغ آبکش‌های استیل بروید. این جنس از محصول، به نسبت پلاستیکی ظاهری جذاب‌تر و شیک‌تر دارند و می‌توانند در دکوراسیون آشپزخانه شما تأثیرگذار باشند.

آیا آبکش پلاستیکی خریداری نکنیم؟

در صورتی که از مدل‌های پلاستیکی این محصول خوشتان آمده، باید توجه کنید که متریال استفاده شده در ساخت آن، مواد اولیه مرغوب و با کیفیت بوده باشد. در غیر این صورت امکان دارد که به سلامتی شما و اعضای خانواده‌تان آسیب بزند.

راهنمای خرید وک
حتما بخوانید

آیا سوراخ‌های آبکش اهمیت دارد؟

در زمان خرید آبکش، توجه کنید سوراخ‌های به صورت یکنواخت باشند. امکان دارید که در بعضی از مدل‌ها، سوراخ‌های کف دچار گرفتگی باشند که این مسئله شما را به مرور زمان به دردسر می‌اندازد.

خرید آبکش

اگر تصمیم دارید که برای منزل خود آبکش مناسبی خریداری کنید، توجه کنید که باید تمام جوانب یاد شده را در نظر بگیرید. ضمن اینکه شما می‌توانید به کلیه سایت‌های فروش غیرحضوری لوازم آشپزخانه مراجعه کرده و با مطالعه قسمت مشخصات کالا، مناسب‌ترین محصول را کاملاً اینترنتی خریداری نمایید.