راهنمای خرید باربیکیو

راهنمای خرید باربیکیو

باربیکیو‌ به وسیله‌ای گفته می‌شود که عمدتاً برای پخت غذا بالأخص گوشت، به صورت کبابی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله با کمک، زغال، چوب و یا گاز شهری، تولید حرارت نموده و باعث می‌شود تا مواد غذایی کاملاً پخته و کباب شوند. در زمان خرید یک باربیکیو مناسب، باید کلیه موارد ضروری و مهم را مد نظر داشته باشید. شفق تصمیم دارد در این زمینه شما را یاری کند.

باربیکیو گازی بخریم یا ذغالی؟

باربیکیو در سه نوع ذغالی، برقی و گازی تولید شده است. هر کدام مزایا و معایب مختص خود را دارند که شما باید با در نظر گرفتن شرایط خود، مناسب‌ترین نوع آن‌ها را انتخاب نمایید. به طور مثال اگر هزینه باربیکیو برای شما حائز اهمیت است، می‌توانید ‌به سراغ باربیکیو ذغالی بروید. این نوع از باربیکیوها، قابل حمل بوده و امکان ساخت آن با انواع مصالح‌ مانند سنگ و آجر میسر است. طعم غذا با استفاده از این باربیکیو دودی می‌شود؛ اما اگر می‌خواهید هر چه سریع غذای شما آماده شود، باربیکیو ذغالی برای شما مناسب نیست؛ زیرا غذا را آهسته طبخ می‌کند.

اما باربیکیو گازی، این قابلیت را دارد که به سرعت گرم و به سرعت سرد شود. همچنین می‌توانید مقدار حرارت شعله را برای طبخ غذا تنظیم نمایید. البته لازم به ذکر است که این نوع از باربیکیو هزینه خرید‌ بیشتری نسبت به نوع ذغالی خود نیاز دارد.

راهنمای خرید سبد سیب زمینی و پیاز
حتما بخوانید

نوع دیگر باربیکیو، باربیکیو برقی است. این کباب پز زیر توری روی باربیکیو دارای یک المنت است که موجب حرارت دادن به مواد غذایی را فراهم کرده و باعث پخته شدن و کباب شدن مواد غذایی می‌شود.

چه سایز باربیکیو را خریداری کنیم؟

سایز باربیکیو کاملاً بستگی به این دارد که شما در هر وعده غذایی می‌خواهید برای چه تعداد غذا درست کنید. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشید هر چه باربیکیوی شما بزرگتر باشد، سوخت بیشتری مصرف خواهد نمود؛ اما اگر برای استفاده خانوادگی آن را می‌خواهید، یک کباب پز با ابعاد 40 در 45 سانتی‌متر برای شما مناسب است. این ابعاد می‌تواند به شما اجازه دهد در هر وعده غذایی برای 4 تا 6 نفر غذا تهیه کنید.

چه جنس باربیکیو را خریداری کنیم؟

زمانی صحبت از جنس بدنه باربیکیو می‌شود که تصمیم داشته باشید‌ نوع برقی و یا گازی آن را خریداری کنید؛ اما باید در نظر داشته باشید که جنس بدنه باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشند. جالب است بدانید که جنس بدنه آهنی باربیکیو نسبت به سایر جنس بدنه‌های دیگر ارزان قیمت‌تر هستند و شاید ظاهری شیک‌تر و جذاب‌تر داشته باشند، اما به مرور زمان دچار زنگ زدگی می‌شوند و امکان دارد به علت در معرض حرارت بودن، تغییر شکل دهند. اگر تصمیم دارید که از باربیکیویی با بدنه فلزی استفاده کنید، بهتر است به سراغ برندهای معتبر که از فلز آلومینیوم و یا استیل در ساخت کباب پز استفاده می‌کنند بروید. البته لازم به ذکر است در صورتی که جنس بدنه باربیکیو از استیل و یا آلومینیوم باشد، هزینه خرید بالاتری نیز دارد.

راهنمای خرید حوله آشپزخانه
حتما بخوانید