راهنمای خرید بالش

راهنمای خرید بالش

برای داشتن یک خواب راحت، باید بالش مناسبی داشته باشید؛ اما امروزه از این محصول مدل‌های متنوعی تولید شده است‌ که باید با در نظر گرفتن نیازها و راحتی خود، کالای خوابی مناسب را خریداری کنید. شفق در این مطلب انواع مختلف این محصول را به شما معرفی کرده تا بتوانید در زمان خرید انتخاب راحتی داشته باشید.

کدام نوع مواد پر کننده بالش برای من مناسب است؟

این محصول توسط مواد مختلفی پر می‌شود که هرکدام یک کارایی دارند و برای خواب راحت هر شخص مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور مثال بالشی که با کرک پر شده است، فوق‌العاده سبک و انعطاف‌پذیر هستند. همچنین طول عمر مفید بیشتری دارند و به این علت که می‌توانند گرمای بدن را به خود جذب کنند، در زمستان کاملاً مناسب هستند.

اما لازم به ذکر است که این نوع از محصول قیمت بالایی داشته و اگر می‌خواهید که از فرم و ظاهر اصلی خود خارج نشوند، بهتر است که هر چند وقت یک‌بار پف آن‌ها را چک کنید. ضمن اینکه ضخامت این نوع از بالش‌ها کم بوده و اگر گردن درد دارید، برای شما مناسب نمی‌باشد؛ اما در عوض بالش‌های پلی استر، قیمت مقرون به‌صرفه‌تری دارند. جالب است بدانید که پلی استر به دو نوع سیلیکونی و معمولی تقسیم‌بندی می‌شود. در نوع سیلیکونی، قابلیت ارتجاعی بیشتری دارند و از نظر نرمی و سبکی مانند نوع کرکی هستند. در صورتی که‌ می‌خواهید یک کالای خواب با عمر طولانی خریداری کنید، بهتر است که به سراغ پلی استر نروید. به طور معمول عمر مفید این‌ جنس از بالش، یک تا دو سال است.

راهنمای خرید کوسن
حتما بخوانید

همین طور باید بدانید که این محصول چربی و عرق را به سرعت به خود جذب کرده و باید در فواصل کوتاه آن را شستشو دهید. در صورتی که به دنبال یک بالش سفت هستید، به شما نوع پر آن را توصیه می‌کنیم. محصولی با محتویات پر، قیمت بالایی دارد. ضمن اینکه چندان قابل شستشو نیست و امکان دارد که به آن حساسیت‌های پوستی نشان دهید؛ اما از نظر دوام، نسبت به الیاف مصنوعی و پلی استر بهتر هستند. اگر به دنبال محصولی بدون حساسیت هستید، می‌توانید از نوه پنبه آن تهیه کنید. این محصول قابل شستشو بوده و نرم می‌باشند؛ اما برای حفظ ظاهر بالشی از جنس پنبه، بهتر است از کمی الیاف مصنوعی با‌ آن مخلوط کنید تا از پف و قیافه اصلی خود خارج نشود.

اگر به دنبال بالشی هستید که راحتی لازم را برای شما در زمان خواب ایجاد کند، به شما جنس مموری فوم را توصیه می‌کنیم. این جنس از محصول برای افرادی که دچار درد گردن و ستون فقرات هستند، کاملاً مناسب است. البته لازم به ذکر است‌ که قیمت بالایی دارند؛ اما در مقابل می‌توانند دردهای عضلانی شما را کاهش دهند؛ اما اگر به دنبال محصولی با ضخامت زیاد هستید، می‌توانید از لاتکس استفاده کنید. همین طور در درجات مختلفی از سفتی تولید می‌شوند که می‌توانید بسته به نوع نیاز خود آن را تهیه کنید. همین طور نسبت به کلیه جنس‌های دیگر، عمر مفید طولانی‌تری دارند.

راهنمای خرید لیف
حتما بخوانید

سایز و ضخامت بالش را فراموش نکنید

حتماً در زمان خواب، به مدل خوابیدن خود توجه کنید. همین طور باید بدانید که شما با چه ضخامتی از بالش راحت‌تر به خواب می‌روید. به طور مثال اگر شانه‌هایی پهن و بزرگ دارید، بهتر است از محصولی با ضخامت کم استفاده نکنید؛ و یا اگر عادت دارید که به پهلو می‌خوابید، بهتر است ارتفاع بالش به گونه‌ای باشد که سر شما هم‌تراز با ستون فقرات قرار بگیرد. همین طور اگر جزو افرادی هستید که به پشت می‌خوابید، برای شما محصولی با ارتفاع متوسط برای شما مناسب است.

وزن بدن خود را در نظر بگیرید

اگر جزو افراد سنگین وزن هستید، قطعاً در زمان خواب، باعث می‌شوید که تشک بیشتر فرو برود. پس ستون فقران و گردن شما باید بالاتر قرار بگیرد. در این صورت باید بالشی با ارتفاع متوسط انتخاب کنید.

قسمت بالش در بازار کالای خواب چقدر است؟

این محصول بسته به متریالی که پر شده است، قیمت‌های متفاوتی دارد. به طور مثال گران‌ترین نوع آن پر و کرک می‌باشد. در صورتی که بالش‌های الیاف مصنوعی، بسیار مقرون به صرفه‌تر هستند و نرمی مناسبی را از خود دارند؛ اما به طور کلی، قیمت این محصول چندان نجومی نیست و می‌توانید با هزینه متوسطی یک بالش مناسب را برای خود خریداری کنید.

راهنمای خرید تشک
حتما بخوانید