راهنمای خرید تابلو فرش

راهنمای خرید تابلو فرش

یکی از هنرهای دستی که امروزه مورد استقبال قرار گرفته است، تابلو فرش است. این محصول می‌تواند هم یک هدیه ویژه و خاص به شمار آید و هم می‌تواند جلوه‌ای بی‌نظیر به دیوار و دکوراسیون منزل شما بدهد. در کل یک هنر خاص به شمار می‌آید که برای هر سلیقه‌ای طرح و مدلی را دارد؛ اما در زمان خرید این کالا باید به یک سری مشخصه توجه کنید که شفق یک به یک آن‌ها را برای شما بازگو خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

به شناسنامه تابلو فرش توجه نکنید

اگر به مغازه و یا فروشگاهی رفتید که با شما از شناسنامه‌ تابلو فرش صحبت کردند. چندان جدی نگیرید. چراکه شناسنامه این محصول دقیقاً پشت آنکه شما آن را نخواهید دید. بلکه در زمان خرید باید به گره‌های آن توجه کنید. شما گره‌هایی بزرگ را مشاهده می‌کنید یا ریز؟ همین طور می‌توانید با دقت بیشتری جنس چله آن را که از ابریشم است و یا نخ را هم متوجه شوید. البته در نظر داشته باشید که اگر این محصول درون قاب باشد، نمی‌توانید کجی‌های فرش را متوجه شوید. پس در زمان خرید سعی کنید به سراغ محصولی بروید که فرش درون قاب نباشد تا بتوانید بررسی‌های لازم را انجام دهید.

راهنمای خرید روفرشی
حتما بخوانید

از خرید تابلو فرش‌هایی‌ با امضا خودداری کنید

توجه کنید که فرش را می‌توان به وسیله مرمت و رفو، دارای نقش و خطوط مشخصی کرد. اگر از فروشگاهی خرید می‌کنید که به فروشنده اعتماد ندارید‌ و همین طور توان تشخیص رفو را از امضای اصلی هنرمند ندارید، به شما توصیه می‌کنیم که از خرید محصولاتی که امضا و یا نام بافنده را دارند، خودداری کنید. چراکه قطعاً به وسیله رفو و مرمت، امضا و یا نوشته بر روی فرش ایجاد شده است.

به برجستگی‌های تابلو فرش دقت کنید

در نظر بگیرید که هیچ فرشی را نمی‌توان به صورت برجسته بافت. بلکه ابتدا بافته شده و توسط پرداختچی، قسمت‌های مورد نیاز، پرز گیری می‌شوند. البته در نظر داشته باشید که اگر این کار وسط یک پرداختچی ناشی و نابلد انجام شده باشد امکان دارد که محصولی که انتخاب کرده‌اید، دچار زدگی باشد. همین طور در صورتی که یک پرداختچی ماهر این کار را انجام داده باشد، می‌تواند بسیاری از عیوب فرش را‌ پرداخت کند تا از نظر بینند بی‌نظیر به چشم بیاید.

رنگ و طرح تابلو فرش را فراموش نکنید

صرفاً اینکه از طرحی خوشتان آمده و تصمیم به خرید آن دارید، تابلو فرش را خریداری نکنید. توجه کنید که باید طرح و رنگ‌های استفاده شده در تابلو فرش، با دکوراسیون و سبکی که دارد، هم‌خوانی داشته باشد. باید جلوه ویژه و خاصی را ‌بر روی دیوار خانه شما ایجاد کند. در غیر این صورت خرید این محصول اصلاً توصیه نمی‌شود.

راهنمای خرید موکت
حتما بخوانید

به جنس قاب و طرح آن توجه کنید

در نظر داشته باشید که باید قاب، با طرح و رنگ فرش درون قاب هماهنگی‌های لازم را داشته باشد. سعی کنید محصولی انتخاب کنید که علاوه بر طرح و نقش، فرم و مدل قاب آن نیز با دکوراسیون شما جور باشد. تا در زمان استفاده برای شما خسته کننده نباشد.

قیمت تابلو فرش چقدر است؟

این محصول بسته به متریال چله و تار و پود و همین طور ابعاد و اندازه و طرحی که بافته شده است (درصد سختی و آسانی) قیمت‌های مختلفی دارد. شما می‌توانید انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلفی از آن را در بازار مشاهده کنید. توجه کنید که باید کلیه جوانب گفته شده را بررسی کنید تا در زمان خرید، محصولی مرغوب و باکیفیت را به منزل بیاورید.