راهنمای خرید تشک

راهنمای خرید تشک

تشک به عنوان یکی از اساسی‌ترین کالای خواب به شمار می‌آید که در زمان خواب، می‌تواند راحتی و یا عدم راحتی ما را فراهم کند. البته که راحتی برای ما مهمتر است. به همین خاطر باید در زمان خرید به اصول و نکاتی توجه کنیم تا محصولی مناسب را برای زمان استراحت خود تهیه نماییم. در این مطلب شفق تصمیم دارد تا تمام جوانب قابل بررسی برای خرید تشک را به شما یادآور شود.

از استاندارد بودن تشک اطمینان خاطر کسب کنید

استاندارد بودن محصول، یکی از نکات اساسی است‌ که باید حتماً در زمان خرید به آن توجه کنید. در نظر داشته باشید که شما می‌توانید‌ آرم استاندارد را بر روی محصول مشاهده کنید و همین طور از فروشنده گواهی آن را بخواهید.

حتماً قبل از خرید‌ تحقیق کنید

تشک، جزو محصولاتی نیست که بخواهید در خرید‌ آن عجله کنید. شما می‌توانید از کسانی که این محصول را خریداری کرده‌اند، پرس‌وجو کنید تا تشکی مناسب را برای تخت خواب خود تهیه نمایید. ضمن اینکه می‌توانید در این زمینه با فروشنده مشورت نمایید و نیازهای خود را بیان کنید.

ثبات و استحکام محصول را بررسی کنید

هر چه تشک سفت‌تر باشد، به این منظور نیست که می‌تواند راحت‌تر باشد و شما در زمان خواب آسوده باشید. بلکه می‌تواند باعث عدم راحتی ستون فقرات شما بر روی آن شود و شما دچار دردهایی در ناحیه‌ گردن و سر شوید. همین طور باید در زمان درازکش، بدن شما حالت نرمال خود را حفظ کند و شما بر روی آن احساس خوشایندی داشته باشید.

راهنمای خرید بالش
حتما بخوانید

قبل از خرید، ابعاد تخت خواب خود را بررسی کنید

حتماً قبل از آنکه تشک را خریداری کنید، ابعاد تخت خواب خود را اندازه‌گیری کنید. در این صورت می‌توانید ‌یک محصول کاملاً اندازه و مناسب با تخت خواب خریداری کنید. در نظر داشته باشید که محصول نام برده شده، ابعاد و اندازه‌های مختلفی دارد که باید اندازه متناسب با تخت را خریداری نمایید. همین طور باید در زمان خواب فضای کافی را داشته باشید تا بتواند غلت بخورید و فضای خواب شما محدود نباشد.

کدام جنس تشک برای من مناسب است؟

ابتدا در نظر بگیرید که بدن شما بر روی کدام یک راحت‌تر است؟ متریال‌های مختلفی مانند، فوم، فوم و فنر، مموری فوم، فنری متصل و … در ساخت تشک استفاده می‌شود که شما باید در ابتدا نوع نیاز خود را بررسی نمایید. باید بدانید که در زمان خواب بر روی کدام یک احساس خوشایندتری دارید. به طور مثال تشک‌های فنری منفصل برای تخت‌های دو نفره مناسب نیست. چراکه با تکان خوردن شخص اول، شخص دوم متوجه تکان و لرزش شده و مانع از خواب راحت او خواهد شد. در این صورت بهتر است که به سراغ مدل‌های فنری با فنرهای متصل بروید. یا اگر شب‌ها از درد شانه، کتف و کمر خواب راحتی ندارید، به شما تشکی از متریال مموری فوم را توصیه می‌کنیم. در این صورت بدن و ستون فقرات شما در حالت نرمال قرار گرفته و خواب راحت‌تری خواهید داشت.

راهنمای خرید کوسن
حتما بخوانید

قیمت تشک در بازار کالای خواب چقدر است؟

این محصول بسته به ابعاد و متریالی که درون آن قرار دارد، متغیر است. البته در نظر بگیرید‌ که باید حتماً قبل از خرید، بودجه خود را تعیین کنید. ضمن اینکه توصیه می‌کنیم از برندی معتبر خریداری نمایید تا مجبور نباشید در فواصل کوتاه، تشک تخت خواب خود را تعویض نمایید. حتماً در نظر بگیرید که این محصول رابطه مستقیمی با خواب راحت شما دارد، پس در زمان خرید به قیمت آن توجه کنید و بر اساس راحتی و اولویت‌های خود آن را خریداری کنید.