راهنمای خرید حوله حمام

راهنمای خرید حوله حمام

حوله حمام به عنوان یکی از لوازم شخصی شناخته شده است‌ که بعد از استحمام هر شخصی برای خشک نمودن خود، به آن نیاز خواهد داشت؛ اما جنس و ابعاد آن بسیار مهم است که در ادامه شفق کلیه نکات ضروری را به شما خواهد آموخت. در این صورت ما در زمان خرید، خواهید دانست که کدام محصول برای شما مناسب‌تر است.

جنس حوله مهم است

حوله حمام به طور معمول از پارچه حوله‌ای دوخته می‌شود؛ اما در نظر داشته باشید که این جنس دارای کیفیت‌های متفاوتی است. شما می‌توانید با لمس پرزهای بلند آن، متوجه کیفیت و مرغوبیت حوله شوید. ضمن اینکه اگر چند حوله را با یکدیگر مقایسه کنید، قطعاً خواهید فهمید که بعضی از آن زبرتر و بعضی دیگر نرم‌تر هستند.

هرکدام از این جنس‌ها، برای نوعی پوست مناسب هستند و قطعاً دارای قیمت‌های مختلفی هستند. به شما توصیه می‌کنیم اگر پوستی خشک و حساس دارید، به سراغ نوع نرم آن بروید تا در زمان استفاده، پوست شما دچار آسیب نشود. لازم به ذکر است که پارچه حوله‌ای در واقع همان پنبه است که در خر تنیده شده است. بهتر است در زمان خرید پیوسته و فشرده بودن آن را تست نمایید. شما می‌تواند قسمتی از پارچه را با دو انگشت خود فشار دهید. هر چه دیرتر از هم فاصله بگیرند و به ظاهر اولیه خود بازگردند، کیفیت پارچه مرغوب‌تر بوده و قدرت آب‌کشی بیشتری خواهد داشت.

راهنمای خرید بالش
حتما بخوانید

به وزن حوله حمام توجه کنید

حتماً در زمان خرید، وزن حوله را بررسی کنید. توجه کنید که هر چه حوله سنگین‌تر باشد، از کیفیت پایین‌تری برخوردار است و قطعاً طول عمر مفید کمتری خواهد داشت. همین طور می‌تواند زبری حوله، بر روی وزن آن تأثیر بگذارد.

ابعاد و اندازه حوله حمام مناسبی بخرید

حتماً توجه کنید که کدام ابعاد و اندازه برای شما مناسب است. به طور مثال اگر می‌خواهید برای خرید حوله حمام به سراغ نوع تن‌پوشی آن بروید، حتماً توجه کنید که سایز مناسبی را انتخاب کنید. همین طور اگر می‌خواهید یک حوله غیر تن‌پوش و مستطیل شکل، خریداری کنید، به شخصی که می‌خواهد از آن استفاده کند توجه کنید. برای مثال، برای کودکی ۷ ساله یک حوله حمام با ابعاد ۱۷۰ در ۱۳۰ سانتی‌متر اصلاً مناسب نیست و در زمان خشک کردن خود به مشکل خواهد خورد.

قیمت حوله حمام چقدر است؟

ابتدا نوع نیاز خود را بررسی کنید. بدانید که می‌خواهید از مدل‌های تن‌پوش استفاده کنید و یا‌ مدل‌های یک تکه را می‌پسندید. چراکه قیمت این دو محصول با یکدیگر متفاوت است. همین طور توجه کنید که کیفیت پارچه، بر روی قیمت تأثیرگذار است. ضمن اینکه باید توجه کنید بهتر است در خرید این محصول عجله نکنید و یک حوله حمام با کیفیت بالا را تهیه نمایید. در نظر داشته باشید که قیمت این محصول در بازار متفاوت است؛ اما در زمان خرید به سراغ حوله‌ای با کیفیت و مرغوب بروید. پس در خرید آن عجله نکنید و زمانی که هزینه کافی را داشتید، اقدام به خرید آن بکنید.

راهنمای خرید پتو
حتما بخوانید