راهنمای خرید دمپایی

راهنمای خرید دمپایی

یکی از وسایلی که برای پوشش و مراقبت از پا مورد استفاده قرار می‌گیرد، دمپایی است. این محصول بسته به نوع استفاده، مدل‌های مختلف و همین طور جنس‌های متنوع دارد. شفق در این مطلب شما را برای خرید یک محصول مناسب یاری خواهد کرد. با ما همراه باشید.

کدام مدل دمپایی برای من مناسب است؟

ابتدا مشخص کنید که از این محصول می‌خواهید چه استفاده داشته باشید. همان طور که پیش‌تر گفته شد، دمپایی به چند دسته، روفرشی، لا انگشتی، ابری، طبی، دستشویی، شنا، خزدار و حوله‌ای تقسیم می‌شوند. هرکدام برای نوعی استفاده و با در نظر گرفتن سن مصرف کننده، طراحی شده‌اند. به طور مثال دمپایی‌های خزدار که دارای عروسکی خرگوشی و یا خرسی بر روی خود هستند، برای دختر بچه‌ها کاملاً مناسب هستند. همین طور محصولی که برای دستشویی طراحی شده است، دارای سوراخ‌هایی است تا در صورت‌ خیس شدن، آب به صورت راکد درون آن جمع نشود و از سوراخ‌ها عبور نماید.

اگر جزو افرادی هستید که عادت دارید در منزل دمپایی به پا کنید، به شما مدل‌های متنوع روفرشی را پیشنهاد می‌دهیم. البته باید در نظر داشته باشید که در خرید نوع روفرشی آن به کف دمپایی توجه کنید تا لیز نباشد. در غیر این صورت در زمان استفاده بر روی سنگ و سرامیک، شما لیز خواهید خورد. همین طور در نظر بگیرید که اگر قصد خرید دمپایی برای حمام را دارید، مدل‌های جلو بسته گزینه‌های مناسبی نیستند.

راهنمای خرید حوله حمام
حتما بخوانید

به جنس محصول توجه کنید

پس از آنکه مشخص کردید می‌خواهید چه استفاده از دمپایی داشته باشید، باید جنس آن را در نظر بگیرید. به طور مثال محصولی که به عنوان روفرشی تولید شده است، باید سبک باشد و پا در آن احساس راحتی داشته باشد. نباید وزن سنگین آن باعث خستگی پا شود. همین طور اگر از جنس پلاستیک است، نباید لیز باشد و یا خشکی آن باعث ناراحتی شما در زمان استفاده شود. البته توجه داشته باشید که این محصول باید از جنسی قابل شستشو باشد تا از بروز قارچ‌های پوستی جلوگیری شود. قطعاً در مدت زمانی که پا درون آن قرار دارد، عرق خواهد کرد و تعریق باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی و یا‌ قارچ شود که می‌تواند سلامتی پوست شما را به خطر بی اندازد.

به سن شخص مصرف کننده توجه کنید

در زمان خرید دمپایی، در نظر داشته باشید که چه فردی و با سن و جنسیتی می‌خواهد از آن استفاده کند. به طور مثال برای یک آقای ۳۰ ساله خریدن دمپایی خزدار با عروسک خرگوشی اصلاً مناسب نیست. همین طور باید دقیقاً سایز پای شخص خریداری شود تا در زمان استفاده به علت تنگی و یا گشادی زیاد، پا احساس ناخوشایندی نداشته باشد.

قیمت دمپایی در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به کاربردی که دارد، با قیمت‌های مختلفی در بازار یافت می‌شود. همین طور باید در نظر بگیرید که قیمت این محصول در مدل‌های مختلف چندان بالا نیست. به طور مثال یک جفت دمپایی مناسب دستشویی، قیمت بالایی ندارد که از خرید آن صرف نظر کنید؛ اما به شما توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از خرید نیاز خود را مشخص کنید تا در زمان انتخاب و تهیه آن، بتوانید راحت‌تر تصمیم‌گیری نمایید.

راهنمای خرید رو بالشی
حتما بخوانید