راهنمای خرید دی وی دی پلیر

راهنمای خرید دی وی دی پلیر

دی وی دی پلیر اولین بار در سال 1997 و توسط شرکت سونی به بازار عرضه شد. سپس برندهای دیگری مانند هیتاچی، پاناسونیک، توشیبا و … تصمیم به تولید این دستگاه گرفتند. پخش کننده DVD، از یک خوان و یک PC تشکیل شده است. یک درایو ROM نیز داخل این دستگاه گذاشته شده است که به همین وسیله DVD پخش می‌شود. اگر تصمیم به خرید پخش کننده DVD دارید، شفق می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

کدام DVD پلیر را خریداری کنیم؟

اگر می‌خواهید از پخش کننده DVD صرفاً برای پخش کردن CD و DVD استفاده نمایید، می‌توانید یک نوع معمولی آن را انتخاب کنید.‌ اما اگر می‌خواهید این دستگاه را پس از خریداری به سینمای خانوادگی و یا سیستم صوتی متصل کنید، بهتر است که از نوع Blu-ray آن تهیه کنید. دستگاه‌های بلوری، از کیفیت پخش بالاتری برخوردار بوده و می‌توانند بهترین کیفیت تصویر و صدا را به شما بدهند.

آیا DVD Player امکان پخش بازی را دارد؟

اگر به بازی‌های کامپیوتر علاقه‌مند هستید، می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. شما می‌توانید با تهیه یک دستگاه پخش کننده DVD، برای خود بازی‌های کامپیوتری را نیز به خانه بیاورید؛ اما در نظر داشته باشید که نمی‌توانید از آن به عنوان یک کنسول بازی انتظار اجرای بازی داشته باشید. در زمان خرید پخش کننده DVD، حتماً مشخصات فنی کالا را مطالعه کنید تا امکان پخش DVD های بازی را داشته باشد؛ زیرا بعضی از مدل‌ها، این قابلیت را دارا نمی‌باشند.

راهنمای خرید کنسول بازی
حتما بخوانید

کابل‌های خروجی DVD Player

اگر قصد خرید یک دستگاه DVD Player را دارید، توجه کنید که حتماً دارای کابل HDMI باشد. کابل‌های HDMI می‌توانند صوت و ویدئو را به صورت چند کاناله به تلویزیون ارسال کرده و شما بدون کوچک‌ترین ایرادی تصاویر را مشاهده کنید.

اعداد درج شده بر روی DVD Player را جدی بگیرید

اعدادی که بر روی پخش کننده DVD درج شده‌اند، میزان کیفیت پخش تصویر توسط دستگاه دی وی دی می‌باشند. به طور مثال اگر روی یک دستگاه دی وی دی عدد 1080P درج شده باشد، شما می‌توانید تصاویر را با همین وضوح پیکسل توسط کابل HDMI مشاهده نمایید. ضمن اینکه کیفیت تصویر درج شده بر روی دستگاه پخش کننده DVD، با کیفیت تصویر تلویزیون شما سازگاری داشته باشد.

پورت USB در دستگاه پخش کننده DVD ضروری است؟

نمی‌توان گفت که عدم وجود پورت USB، یک عیب برای دستگاه محسوب می‌شود؛ اما می‌توان از آن به عنوان یک قابلیت یاد نمود. شما می‌توانید با استفاده از پورت USB، یک حافظه مستقیم را به دستگاه پخش کننده DVD خود متصل کنید.

دستگاه پخش کننده DVD، چه فرمت‌هایی را پشتیبانی می‌کند؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، فرمت‌های متنوعی به فرمت‌های ضبط و پخش DVD اضافه شده است و هر روز رو به تغییر و آپدیت شدن است. یکی از مواردی که در زمان خرید پخش کننده DVD باید در نظر بگیرید این است که دستگاه شما از فرمت CD پشتیبانی نماید. یا شما بتوانید فرمت‌های موسیقی MP3 را با کمک دستگاه پخش کننده DVD، گوش دهید. شما می‌توانید در زمان خرید دستگاه پخش کننده DVD، کلیه قابلیت‌های آن را در قسمت مشخصات محصول مشاهده نمایید.

راهنمای خرید تلویزیون
حتما بخوانید