راهنمای خرید رادیو

راهنمای خرید رادیو

رادیو به دستگاهی گفته می‌شود که به وسیله امواج رادیویی، سیگنال‌هایی را دریافت کرده و آن را در قالب صدا و یا پیام به گوش ما می‌رساند. هنوز هم هستند کسانی که به رادیو علاقه دارند و اگر شما جزو دسته کسانی هستید که به علت علاقه شدید به این وسیله تصمیم به خرید آن گرفته‌اید، شفق قصد دارد شما را در این مسیر راهنمایی کند.

چه نوع رادیویی را انتخاب کنم؟

اگر جزو افرادی هستید که ساعات زیادی را پشت فرمان و داخل ماشین سپری می‌کنید، به شما پیشنهاد خرید یک رادیوی خودرو را می‌دهیم‌ اما اگر مدت زمان زیادی را در مکان ثابت مانند خانه و یا محل کار هستید، می‌توانید یک رادیوی معمولی برای خود خریداری نمایید.

چه منبع تغذیه برای رادیو بهتر است؟

اگر می‌خواهید رادیو را با خود به مسافرت ببرید و از وجود برق شهری مطلع نیستید، بهتر است که از مدل رادیویی خریداری کنید که منبع تغذیه آن باتری است. البته در این مدل، شما می‌توانید از باتری‌های قلمی شارژی نیز استفاده نمایید؛ اما در صورتی که می‌خواهید آن را به صورت ثابت در یکجا بگذارید و از اخبار و‌ مطالب رادیویی لذت ببرید، می‌توانید از نوع سیم‌دار آنکه به وسیله دو شاخه به برق شهری متصل می‌شود، خریداری کنید.

راهنمای خرید میز تلویزیون
حتما بخوانید

چه تعداد امواج رادیویی کافی است؟

به طور کلی رادیوها به سه دسته تک موج، دو موج و چند موج تقسیم می‌شوند. شما باید با در نظر گرفتن امواجی که می‌تواند رادیو دریافت نماید و آن را برای شما پخش کند، اقدام به خرید مناسب‌ترین رادیو نمایید. البته می‌توانید امواج را به دو صورت آنالوگ (دستی) و یا دیجیتالی تنظیم کنید.

آیا به امکانات جانبی رادیو نیاز داریم؟

اگر می‌خواهید غیر از شنیدن اصوات از رادیو، از سایر قابلیت‌های آن استفاده کنید، می‌توانید رادیویی خریداری کنید که دارای چراغ قوه، اتصال بلوتوثی، آنتن تلسکوپی، کابل AUX و… باشد. همچنین شما می‌توانید بر روی آن حافظه جانبی نصب نموده و در صورتی که از برنامه رادیویی خوشتان می‌آید آن را ضبط نمایید. البته کلیه موارد نام برده شده بر روی قیمت رادیو تأثیرگذار است.

آیا نیاز به درگاه‌های ارتباطی داریم؟

رادیوهای امروزی، دارای درگاه‌های ارتباطی مختلفی هستند. شما می‌توانید با اتصال نمودن گجت‌های هوشمند، امواج رادیویی بیشتری را بشنوید و قابلیت‌های پخش آن را افزایش دهید.

حمل و نقل‌ و جابجایی آسان

اگر هنوز هم تصمیم دارید که برای خود رادیویی را خریداری نمایید، حتماً در نظر داشته باشید که بتوانید به راحتی آن را جابجا کنید. این مسئله صرفاً برای رادیوهای‌ بی‌سیم‌ صدق نمی‌کند، زیرا امکان دارد که بخواهید رادیو را‌ از اتاقی به اتاق دیگر ببرید. پس باید در نظر داشته باشید که وزن آن قابل تحمل بوده و جابه‌جایی آن برای شما سخت نباشد.

راهنمای خرید کنسول بازی
حتما بخوانید

قیمت یک رادیو چقدر است؟

امروزه رادیوها با قیمت‌های متنوعی در بازار هستند؛ اما در ابتدا شما باید‌ به بودجه خود توجه داشته باشید. ضمن اینکه هر چه قابلیت‌ها و کارایی‌های رادیو بیشتر باشد، قیمت آن متعاقباً بالاتر رفته و شما باید بابت آن هزینه بیشتری پرداخت نمایید.