راهنمای خرید روفرشی

راهنمای خرید روفرشی

استفاده از رو فرشی باعث می‌شود تا عمر مفید فرش بیشتر شده و همین طور دیرتر کثیف و کهنه شود. همچنین به شما توصیه می‌کنیم‌ که نوع مناسب و مرغوب آن را خریداری کنید؛ اما اگر اطلاعات کافی در این باره ندارید، می‌توانید با شفق تا انتهای این مطلب همراه شوید.

به جنس رو فرشی توجه کنید

زمانی که آن را بر روی فرش پهن می‌کنید، باید بدانید که جنسی نرم و لطیف داشته باشد. این محصول به طور معمول، در جنس‌های ابریشم، پلی‌استر و مخمل تولید می‌شوند. نباید جنس آن به طوری باشد که شما در زمان استفاده احساس ناخوشایندی داشته باشید.

به وزن محصول دقت کنید

جنس مخمل این ‌محصول، نسبت به پلی‌استر و ابریشم سنگین‌تر هستند و در نظر بگیرید که باید این محصول وزنی متعادل داشته باشد تا در زمان استفاده و جابه‌جایی شما دچار زحمت نشوید. توصیه می‌کنیم که اگر یک محصول استاندارد با وزنی متعادل می‌خواهید به سراغ نوع پلی‌استر آن بروید.

به نحوه شستشوی محصول توجه کنید

باید بدانید که یک رو فرشی استاندارد و مناسب باید به راحتی شسته و تمیز شود. در نظر بگیرید که شما باید بتوانید این محصول باید با دست و یا ماشین لباسشویی به آسانی شسته شود و شما را متحمل زحمت‌های بعدی نکند.

راهنمای خرید فرش پوست
حتما بخوانید

ثبات رنگ آن را بررسی کنید

رو فرشی پس از شسته شدن، نباید رنگ دهی و یا تغییر رنگ داشته باشد. شما می‌توانید برای خرید یک رو فرشی مناسب و بدون رنگ دهی و تغییر رنگ، به سراغ جنس پلی‌استر آن بروید.

کدام رو فرشی برای من مناسب است؟

این محصول مانند سایر لوازم خانه دارای مدل‌ها و طراح‌های مختلفی است. در ابتدا در نظر بگیرید که می‌خواهید از آن برای کدام فرش استفاده کنید. سپس باید بررسی کنید که در چه اتاقی می‌خواهید آن را پهن کنید. ضمن اینکه باید حتماً سبک دکوراسیون خود را نیز بررسی کنید. در صورتی که به تغییر و تنوع علاقه‌مند هستید، می‌توانید از انواع دو روی آن تهیه کنید.

به ابعاد و اندازه فرش دقت کنید

در نظر بگیرید که رو فرشی را بر روی کدام فرش پهن می‌کنید. حتماً بدانید که رو فرشی نباید از فرش بزرگ‌تر و یا خیلی کوچک‌تر باشد. به شما توصیه می‌کنیم ابعاد و اندازه‌ای را خریداری کنید که کاملاً سایز فرش شما است. ضمن اینکه این محصول در ابعاد و اندازه‌های ۶ متری، ۹ متری و ۱۲ متری تولید شده‌اند. در صورتی که به ابعاد و اندازه بزرگ‌تر نیاز دارید، می‌توانید به صورت سفارشی درخواست بافت آن را بدهید.

راهنمای خرید موکت
حتما بخوانید

رنگ مناسبی را انتخاب کنید

اگر شما این محصول را برای فضایی کوچک می‌خواهید، به شما توصیه می‌کنیم که در زمان خرید به سراغ رنگ‌های روشن و خنثی بروید. چراکه باعث بزرگ نشان دادن فضا می‌شود. همین طور بهتر است برای خانه‌هایی با فضای بزرگ، از محصولی با رنگ‌های گرم استفاده کنید. همین طور بهتر است برای اتاق خواب از رنگ‌های سبز و سفید استفاده شود. البته لازم به ذکر است‌ که حتماً باید رنگ‌بندی دکوراسیون خود را در نظر بگیرید.

قیمت رو فرشی در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به نوع بافت، سایز و همین طور جنسی که دارد، قیمت‌های مختلفی دارد. اگر جزو عده افرادی هستید که قیمت برای شما بسیار حائز اهمیت است، بهتر است کیفیت محصول را حتماً بررسی کنید. ضمن اینکه محصولاتی که با استفاده از نخ ابریشم بافته شده‌اند، قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع رو فرشی دارند.