راهنمای خرید رو بالشی

راهنمای خرید رو بالشی

رو بالشی یکی از اجزای کالای خواب است که در صورت عدم انتخاب صحیح، امکان دارد که ما خواب راحتی نداشته باشیم. کیفیت این محصول به قدری حائز اهمیت است که باید در زمان خرید نکاتی را در نظر بگیرید. به همین منظور شفق در این مطلب شما را برای خرید‌ یکی از اجزای کالای خواب یاری خواهد کرد.

به جنس رو بالشی توجه کنید

هر مدل از رو بالشی که در بازار وجود دارد، دارای جنسی است که با سلیقه‌ای مطابقت دارد. به طور مثال اگر به دنبال جنسی نرم و لطیف هستید، بهتر است که از نوع مخملی آن تهیه کنید. همین طور شستشوی راحت داشته و کیفیت و دوام بالایی دارد؛ اما برای فصول گرم سال مناسب نیستند. در صورتی که می‌خواهید این محصول را برای فصول گرم سال تهیه کنید، ما به شما نوع نخی آن را توصیه می‌کنیم. این جنس باعث تعریق کمتر سر و گردن می‌شود. همین طور قیمت مقرون به صرفه‌تری دارد.

البته لازم به ذکر است که می‌توانید به راحتی آن را شستشو دهید. در صورتی که به دنبال جنس خاص و کاملاً منحصر به فرد هستید، به شما ابریشم را پیشنهاد می‌دهیم. البته باید بدانید که این جنس از رو بالشی، قیمت بالایی دارد و نحوه شستشوی آن نسبت به مخمل و نخی سخت‌تر است. همین طور در صورتی که لکه‌ای بر روی آن بیفتد، در زمان پاک شدن شما را به دردسر خواهد انداخت.

راهنمای خرید لیف
حتما بخوانید

پلی‌استر نوعی دیگر از جنس‌هایی است که در دوخت رو بالشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس پلی‌استر تنها باعث می‌شود که سر و گردن شما تعریق بیشتری داشته باشد، به شما توصیه می‌کنیم که از ترکیب نخ آن تهیه کنید تا قیمت مقرون به صرفه‌تری داشته و کمتر باعث تعریق سر و گردن شما شود.

به طرح و رنگ محصول دقت کنید

حتماً توجه داشته باشید که در زمان خرید، به سراغ طرح و رنگی بروید که با سایر اجزای کالای خواب شما مانند پتو، روتختی و… هم‌خوانی داشته باشد. از خرید محصولی که تفاوت فاحشی با سایر وسایل خواب شما دارد به شدت خودداری کنید تا ظاهر دکوراسیون اتاق خواب شما حفظ شود.

به نحوه استفاده توجه کنید

یک رو بالشی استاندارد و مناسب باید این شرایط را فراهم کند تا شما به راحتی بالش را داخل آن قرار دهید و در زمان مناسب بالش را درآورده و آن را شستشو دهید. حتماً توجه کنید که کدام نوع استفاده مانند گره‌ای، زیپی، دکمه‌دار و… برای شما مناسب‌تر است و به اصطلاح راه دستتان است.

قیمت رو بالشی در بازار چقدر است؟

حتماً توجه کنید که مرغوبیت جنس پارچه و کیفیت آن، اولویت‌دارترین گزینه است. همین طور می‌توانید برای تخت‌های دو نفره از رو بالشی‌های ست استفاده کنید. سعی کنید که در زمان خرید این محصول خساست به خرج ندهید. چراکه شما می‌خواهید این کالا را در زمان خواب و استراحت استفاده کنید و باید راحتی شما را فراهم نماید.

راهنمای خرید پتو
حتما بخوانید