راهنمای خرید زودپز

راهنمای خرید زودپز

زودپز یک وسیله کارآمد برای آشپزی است که به هر خانمی کمک می‌کند تا انواع مواد غذایی که مدت زمان زیادی برای پخت می‌خواهند را در کمترین زمان طبخ نماید. حبوبات، گوشت قرمز و گوشت سفید و … جزو موادهای غذایی هستند که برای پخت آن‌ها باید مدت زمان زیادی را صرف نمود. اگر تصمیم دارید که یک زودپز با کیفیت تهیه کنید، با ما همراه باشید. شفق همیشه در کنار شماست تا بهترین و با کیفیت‌ترین‌ها را خریداری کنید.

مقدار هزینه خرید

هر شرکت تولید کننده زودپز، بسته به ویژگی‌هایی که در محصول خود به کار گرفته است، نیز قیمت گذاری کرده است. معمولاً رنج قیمتی زودپزها از 200 هزار تومان شروع و تا بیش از 20 میلیون تومان می‌باشد؛ اما هر ارزانی بی‌علت نیست و هر گرانی بی‌حکمت. مسلماً زودپزهایی که قیمت ارزان‌تری دارند، دارای معایبی می‌باشند که شاید شما از آن‌ها بی‌خبر باشد. به طور مثال امکان دارد که جنس نوع اتصال درب و بدنه، از جنس مرغوب نبوده و زودپز ایمنی کامل را نداشته باشد.

چه اندازه زودپز برای من مناسب است؟

اینکه چه سایز زودپزی را برای خود تهیه کنید، کاملاً بستگی به این مسئله دارد که شما می‌خواهید برای چند نفر در آن غذا درست کنید. البته این مسئله را هم در نظر داشته باشید که مقدار گنجایشی که برای زودپز گفته می‌شود، مقدار حجم کل مواد غذایی است که می‌توانید‌ در آن طبخ نمایید. در صورتی که شما نمی‌توانید ‌بیش از دو سوم ظرفیت آن را استفاده نمایید. به این خاطر که مواد غذایی در هنگام پخت، جوش آمده و در صورتی که شما کل حجم زودپز را پر کرده باشید، خروجی‌های بخار مسدود شده و امکان ترکیدن زودپز را به وجود می‌آورد.

راهنمای خرید سرویس قابلمه
حتما بخوانید

کدام زودپز برای شما مناسب است؟

به طور کلی زودپزها در دو نوع برقی و معمولی تولید می‌شوند. قطعاً که نوع برقی آن بهتر است و شما می‌توانید با استفاده از تکنولوژی استفاده شده در ساخت زودپز، به آن دستور و مدت زمان پخت را داده و به راحتی به دیگر کارهای خود رسیدگی کنید. حتی دیگر نیازی نیست که نگران سوختن غذا به علت آب کافی‌ باشید، زیرا زودپزهای برقی در صورت عدم آب کافی، به طور اتوماتیک خاموش می‌شوند؛ اما در نظر داشته باشید در صورتی که نوع برقی زودپز را انتخاب می‌کنید، دیگر نمی‌توانید در حین پخت به آن ادویه و دیگر مواد غذایی را اضافه نمایید. در صورتی که در مدل معمولی این محصول، می‌توانید در مراحل پخت دخالت داشته‌ و در صورت نیاز به آن ادویه جات اضافه کنید.

نکات کلیدی و لازم‌الاجرا در زمان خرید زودپز

  • حتماً توجه کنید که زودپزی که انتخاب کردید در دو طرف خود دسته داشته باشد؛ زیرا زمانی که زودپز را از مواد غذایی پر می‌کنید، وزن آن سنگین شده و نمی‌توانید با یک دسته آن را جابه‌جا کنید.
  • توجه کنید که زودپزی که انتخاب کرده‌اید از نوع نچسب نباشد، اول اینکه شما برای پخت انواع غذاها با این محصول نیازی به پوشش نچسب داخل آن ندارید، ضمن‌ اینکه پوشش نچسب، زودتر از بدنه آسیب دیده و خراب می‌شود. این مسئله عمر مفید‌ کالای شما را نیز کوتاه می‌کند.
  • شما می‌توانید از زودپزهایی تهیه‌ کنید که دارای سبد بخار پز هستند. در این صورت می‌توانید در مواقع مورد نیاز، مواد غذایی را بخار پز کنید.
راهنمای خرید قندان
حتما بخوانید