راهنمای خرید سرخ کن

راهنمای خرید سرخ کن

غذاهای سرخ کردنی جایگاه ویژه‌ای بر سر هر سفره‌ای دارند؛ اما سرخ کردن مواد غذایی زمان‌بر است به همین خاطر می‌توانید برای سهولت طبخ غذاهایی سرخ کردنی، از سرخ کن استفاده کنید. شفق در این مطلب می خواهید شما را برای خرید یک سرخ کن عالی و مناسب خانواده یاری نماید.

کدام سرخ کن را بخریم؟

سرخ کن‌ها به طور کلی به دو دسته با روغن و بدون روغن یا کم روغن تقسیم می‌شوند. اگر سلامت غذا برای شما اهمیت دارد، می‌توانید به سراغ سرخ کن‌های بدون روغن یا کم روغن بروید. این نوع از محصول تنها به یک قاشق غذا خوری روغن سرخ کردنی نیاز دارند و با استفاده از جریان سریع هوا در معرض حرارت قرار می‌گیرند؛ اما سرخ کن‌های با روغن یا الکتریکی، دارای یک مخزن و یا یک ظرف قابلمه شکل هستند که می‌توانید به هر مقدار که نیاز دارید روغن سرخ کردنی داخل آن ریخته‌ و مواد غذایی را به آن اضافه کنید. المنت زیر این مخزن حرارت ایجاد نموده و باعث داغ شدن روغن و سرخ کردن مواد غذایی می‌شود.

ابتدا بودجه خود را مشخص کنید

سرخ کن‌ها در برندهای مختلف و با کلی ویژگی‌های متعدد تولید شده‌اند. حتماً قبل از آنکه اقدام به انتخاب و خرید این محصول کنید، بودجه خود را از پیش تعیین کنید.

راهنمای خرید توستر
حتما بخوانید

آیا داشتن گارانتی برای سرخ کن ضروری است؟

کلیه لوازمی که با برق کار می‌کنند، نیاز به گارانتی دارند. قطعاً سرخ کن از این قاعده مستثنا نیست‌ و زمان خرید حتماً توجه کنید که کارت گارانتی و خدمات س از فروش داشته باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید به راحتی و بدون هزینه‌ اضافی آن را تعمیر نمایید.

سرخ کن با چه گنجایشی بخریم؟

گنجایش این محصول کاملاً به تعداد نفرات خانواده شما بستگی دارد. اگر جزو خانواده‌های پرجمعیت هستید، حتماً از سرخ کن‌هایی که گنجایش بالایی دارند، خریداری کنید. ضمن اینکه شما در هر بار سرخ کردن مواد غذایی، نیاز دارید چه مقدار مخزن را پر کنید.

چه مدل محفظه سرخ کن مناسب‌تر است؟

مخزن استوانه‌ای بهترین مدل مخزن برای دستگاه سرخ کن است. چراکه داخل خود یک سبد دارد که اجازه می‌دهد زمانی که سرخ شدن مواد غذایی به اتمام رسید، روغن اضافی از آن‌ها گرفته شود و غذایی سالم‌تر داشته باشید.

چه نوع سبد سرخ کن بهتر است؟

سبد این محصول در دو نوع آسانسوری و دستی تولید شده است؛ اما در نظر داشته باشید که همیشه کارایی راحت بدین منظور نیست که آن محصول از کیفیت بالایی برخوردار است. به طور مثال شاید در نظر اول تصور کنید‌ که مدل آسانسوری خیلی کارآمدتر و راحت‌تر است در صورتی که این نوع سبدها خیلی زود آسیب می‌بینند و دیگر کارایی خود را از دست می‌دهند. پس پیشنهاد می‌دهیم اگر می خواهید سبد سرخ کن سالم‌تری داشته باشید به سراغ نوع دستی آن بروید.

راهنمای خرید اجاق گاز
حتما بخوانید

داشتن چراغ وضعیت ضروری است

چراغ وضعیت همان‌طور که از نامش مشخص است، وضعیت سرخ کن را اعلام می‌کند. داشتن این چراغ به شما کمک می‌کند تا متوجه روشن یا خاموش بودن دستگاه شوید و همچنین در صورتی که روغن به درجه داغی مورد نظر رسید، از رنگ چراغ بفهمید.

دستگاهی با فیلتر بخرید

فیلتر سرخ کن کمک می‌کند تا در زمان کار، بوی غذا فضا را پر نکند و از پخش آن جلوگیری می‌نماید. ضمن اینکه فیلتر به مرور استفاده ممکن است قابلیت رو اول را از دست بدهد. پس در زمان خرید توجه کنید که حتماً فیلتر سرخ کن قابل تعویض باشد.

جنس لایه درونی دستگاه را بررسی کنید

جنس لایه درونی دستگاه بسیار مهم است. باید جنس آن نچسب باشد تا در صورتی که مواد غذایی به آن چسبیدند بتوان به راحتی آن‌ها را پاک کرد. اگر این لایه جنسی نچسب داشته باشد، شما را در زمان پاک نمودن دستگاه به زحمت خواهد انداخت.

سرخ کن چه رنگی بخریم؟

برای هر خانم خانه داری ست بودن و یکدست بودن لوازم و وسایل آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است. به همین خاطر جالب است بدانید که این محصول در رنگ‌های متنوع مانند سفید، مشکلی، سیلور و… تولید شده است تا شما بتوانید به راحتی آن را با سایر لوازم آشپزخانه خود ست نمایید.

راهنمای خرید سماور
حتما بخوانید

قیمت این محصول چقدر است؟

پیش‌تر گفتیم که قبل از انتخاب و خرید، حتماً بودجه خود را مشخص کنید. چراکه برندهای مختلفی اقدام به تولید این محصول کرده‌اند و هرکدام بسته به ویژگی‌های محصول تولید شده، قیمت گذاری کرده‌اند. قطعاً محصولاتی که صفحه دیجیتالی دارند نسبت به مدل‌های دکمه‌ای آن، گران‌تر است. به همین خاطر بودجه خود را تعیین کنید تا در زمان خرید دچار مشکل و سردرگمی نشوید.