راهنمای خرید سرویس غذاخوری

راهنمای خرید سرویس غذاخوری

سرویس غذا خوری به کلیه لوازم و وسایلی گفته می‌شود که در زمان سرو غذا به آن‌ها نیاز خواهیم داشت. به طور مثال شما برای سرو برنج نیاز به بشقاب پلو خوری دارید و برای خوردن نوشیدنی بر سفره باید لیوان و پارچ و بطری آب داشته باشید. عدم حضور هر از موارد نام برده شده، می‌تواند یک نقص در پذیرایی شما به شمار آید. تهیه و خریداری جنسی مرغوب و با کیفیت که با گذشت زمان و استفاده مکرر دچار آسیب نشود، به اطلاعات کافی نیاز دارد که شفق تصمیم گرفته است‌ در این مطلب شما را یاری نماید.

کدام جنس سرویس غذا خوری بهتر است؟

زمانی که تصمیم می‌گیرید برای خرید سرویس غذا خوری به بازار بروید، با انواع و اقسام مختلف مدل‌ها و جنس‌های مختلف رو به رو می‌شوید که هرکدام معایب و مزایای خود را دارند؛ اما اینکه کدام جنس برای شما مناسب‌تر است را خودتان باید به آن پاسخ دهید. جنس سرویس غذا خوری، کاملاً امری سلیقه‌ای است. ما فقط می‌توانیم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

جنس سرویس غذا خوری

این ظروف امروزه با متریال‌های مختلفی مانند شیشه، سرامیک، سفال، ملامین، چینی و … طراحی و تولید شده‌اند که در ادامه به توضیح هرکدام می‌پردازیم:

راهنمای خرید قاشق و چنگال
حتما بخوانید

سرویس غذا خوری سفالی

ظروفی که از جنس سفال هستند، در واقع نوعی که سرامیک است که در کوره در برابر حرارت قرار گرفته و لعابی روی آن را پوشانده است. نقش و طرحی که بر روی این ظروف مشاهده می‌کنید، همگی کار دست هستند و امکان دارد که چندان با هم قرینه نباشند. وزن تقریباً سنگینی دارند اما از نظر مقاومت برعکس دیواره‌های ضخیمی که دارند، چندان قابل توجه نیستند. سرویس غذا خوری سفالی که از جنس سفال ساخته شده‌اند می‌توانند آب و سایر مواد را به خود جذب کنند که این مسئله در طولانی مدت می‌تواند آن‌ها را به ظروفی غیربهداشتی مبدل کند که باعث انواع بیماری می‌شوند.

سرویس غذا خوری سرامیکی

سرویس غذا خوری که از جنس سرامیک تولید شده است، دوام و استحکام بیشتری نسبت به ظروف سفالی دارند؛ اما از نظر ظاهری در مقایسه با ظروف چینی، ضخیم‌تر بوده و ظاهری چندان درخشنده ندارد. اگر تصمیم دارید‌ که سرویس غذا خوری خود را از جنس سرامیک خریداری کنید، توجه کنید که در زمان استفاده در معرض تغییر ناگهانی دما (گرم به سرد و یا سرد به گرم) قرار نگیرند؛ زیرا به سرعت ترک خورده و شما شاهد شکاف‌هایی روی بدنه ظروف خود خواهید بود.

سرویس غذا خوری چینی

ظروف چینی از قدیم الایام، زینت بخش سفره‌های ایرانی بوده است. این نوع ظروف نازک‌تر از سایر جنس‌های نام برده شده می‌باشد. به همین خاطر ظرافت بیشتری دارد. اگر می‌خواهید‌ که برای میهمانی‌های رسمی سرویس غذا خوری تهیه کنید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ جنس چینی این محصول بروید.

راهنمای خرید پارچ و بطری آب
حتما بخوانید

سرویس غذا خوری ملامین و شیشه ای

از دیگر متریال‌هایی که در ساخت سرویس غذا خوری مورد استفاده قرار می‌گیرد، شیشه و ملامین است. ملامین از جنس پلاستیک بوده و وزنی سبک دارد. با اینکه قیمتی مقرون به صرفه‌تر دارد، اما برای میهمانی‌های رسمی چندان مناسب نیست. اگر می‌خواهید برای خرید سرویس غذا خوری، هزینه‌ای متوسط کنید، به شما جنس شیشه ای را پیشنهاد می‌دهیم. هم طرح‌ها و مدل‌های متنوع دارد و هم از نظر اقتصادی به صرفه هستند.

برای خرید سرویس غذا خوری چقدر هزینه کافی است؟

شما می‌خواهید سرویس چند پارچه خریداری کنید؟ ضمن اینکه می‌خواهید چند نفره باشد؟ در زمان خرید هر دوی این نکات را بررسی کنید. قطعاً هرکدام می‌توانند تأثیر به سزایی بر روی قیمت سرویس غذا خوری بگذارند؛ اما قبل از اقدام به خرید این محصول، بودجه خود را از پیش تعیین کنید. چراکه می‌تواند در انتخاب نوع، جنس و تعداد پارچه کالا، کمک شایانی نماید.

به وزن ظروف توجه کنید

سرویس غذا خوری، جزو ظروفی است که مدام در حال جابه‌جایی آن‌ها هستیم. پس باید وزنی داشته باشد که در زمان شستشو و جابه‌جایی باعث خسته شدن دست نشود و بتوان چند بشقاب را روی هم قرار داد و از روی میز و یا زمین بلند کرد. حتماً در زمان خرید به وزن محصول توجه نمایید.

راهنمای خرید فلفل ساب
حتما بخوانید