راهنمای خرید سماور

راهنمای خرید سماور

چای یک نوشیدنی دلچسب است که کمتر کسی هست تا از آن لذت نبرد. قطعاً آماده سازی چای نیاز به تجهیزات دارد. به طور مثال شما برای آماده سازی چای به سماور گازی نیاز دارید؛ اما داشتن و خریدن یک سماور، نیاز به اطلاعات کافی دارد. شما باید بدانید مناسب‌ترین سماور برای شما کدام است. به همین خاطر شفق تصمیم دارد شما را در خرید یک سماور گازی مطلوب یاری نماید.

سماور گازی با چه ظرفیتی بخریم؟

سماورها به طور کلی ظرفیت بیشتری نسبت به چای سازها دارند. همچنین برای خانواده‌های پر جمعیت‌گزینه مناسبی است. شما در زمان خرید یک سماور گازی باید ابتدا اندازه آن را متناسب با آشپزخانه خود انتخاب کنید. سپس می‌توانید به ظرفیت آن توجه کنید.

آیا داشتن ترموکوپل برای سماور ضروری است؟

ترموکوپل کمک می‌کند تا در صورت خاموش شدن‌ شعله، به صورت اتوماتیک، گاز را قطع کند تا از نشت گاز جلوگیری شود. شما می‌توانید با خرید سماور گازی که دارای ترموکوپل است، آسوده خاطر باشید که در صورت عدم حضور شما، هیچ خطری خانه شما را تهدید‌ نمی‌کند.

چه جنس سماوری را خریداری کنیم؟

اکثر سماورهایی که در بازار وجود دارند، از جنس استیل می‌باشند اما شما در کنار آن‌ها می‌توانید‌ سماورهایی از جنس برنج، نقره و نیکل را نیز مشاهده کنید. البته لازم به ذکر است که این سماورها جنبه تزیینی داشته و قیمت بسیار بالایی دارند.

راهنمای خرید توستر
حتما بخوانید

قیمت سماور چقدر است؟

قیمت سماور کاملاً بستگی به جنس بدنه‌ آن دارد؛ اما هیچ وقت به سراغ سماورهای ارزان قیمت نروید؛ زیرا به مرور زمان ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل سوراخ شدن‌ بدنه شود؛ که این امر سبب می‌شود آب داخل سماور نشتی پیدا کند.

نکاتی دیگر در زمان خرید سماور

توجه کنید تا در زمان خرید سماور گازی، جنس دسته‌های آن نسوز باشد تا در گذشت زمان تغییر شکل ندهند. همچنین شیر بلند و مناسب داشته باشد تا در زمان پر کردن لیوان چای، با مشکل مواجه نشوید. لازم به ذکر است که ضخامت کف سماور بسیار حائز اهمیت است. کف سماور گازی نباید نازک باشد بلکه باید دارای ضخامت چشم گیر و مقاومت کافی باشد. رعایت این مسئله در زمان خرید‌ می‌تواند طول عمر سماور گازی شما را افزایش دهد.

سماورهای طلایی رنگ

اگرچه سماورهای طلایی رنگ از نظر ظاهری جذاب‌تر هستند و ممکن است نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب کنند، اما توجه کنید که در اثر گذشت زمان، رنگ آن تغییر خواهد کرد؛ زیرا بدنه سماور در معرض حرارت قرار دارد و همین مسئله باعث می‌شود تا بدنه سماور تغییر رنگ دهد.

آیا گارانتی برای سماور مهم است؟

هر کالای خانه‌ای که خریداری می‌کنید، باید‌ دارای کارت گارانتی و خدمات پس از فروش باشد. تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید با کمترین هزینه آن را برطرف کنید. ضمن اینکه در نظر داشته باشید، امکان دارد نوع عملکرد هر سماور گازی با یکدیگر متفاوت باشد. پس داشتن دفترچه راهنما برای یک سماور یک نکته ضروری به شمار می‌آید.

راهنمای خرید سرخ کن
حتما بخوانید