راهنمای خرید سنگ راف

راهنمای خرید سنگ راف

سنگی که از معدن استخراج شده باشد و یا در بستر رودخانه توسط آب شسته شود، سنگ راف نام دارد. این سنگ جزو سنگ‌های دکوری است که توسط تراشکار جواهرات، صیقل خورده و به اشکال هندی منظم و نامنظم تبدیل می‌شود. اگر تصمیم‌ به خرید این سنگ ارزشمند را دارید، با شفق همراه باشید.

کدام سنگ راف برای من مناسب است؟

سنگ راف پس از استخراج از بستر رودخانه و یا معدن، تراش می‌خورد و در ابعاد و اندازه‌ای مختلف بر روی پایه از جنس چوب قرار می‌گیرد تا به عنوان یک وسیله دکوری مورد استفاده قرار بگیرد. اگر تصمیم به خرید این محصول را دارید، ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید پس از تهیه سنگ راف، آن را در کدام قسمت از منزل خود قرار دهید. در این صورت می‌توانید ابعاد و اندازه مناسب آن را متوجه شوید. همچنین توجه کنید، این سنگ رنگ‌های جذاب و دوست داشتنی دارد که می‌توانید بسته به رنگ دکوراسیون منزل خود، رنگی ست را انتخاب نمایید. البته لازم به ذکر است که در بعضی مدل‌ها، انتهای سنگ به شکلی تراش داده شده است که مسطح شود و سنگ راف بتواند پایه به صورت عمودی بی‌حرکت بماند.

کدام نوع سنگ راف برای من مناسب است؟

شما می‌توانید مدل‌های مختلفی از این سنگ را در فروشگاه‌های معتبر مشاهده کنید؛ اما باید در ابتدا ببینید که کدام مدل از ‌این محصول با دکوراسیون و سلیقه شما هم‌خوانی دارد. شک نکنید به قدری تنوع طرح و رنگ در سنگ راف زیاد است که می‌توانید به راحتی یک کالا را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب نمایید.

راهنمای خرید میز عسلی
حتما بخوانید

دیگر کاربردهای سنگ راف

اگر به اکسسوری‌های جذاب و خاص علاقه‌مند هستید، می‌توانید از این محصول برای زیورآلات خود نیز استفاده کنید. به طور مثال می‌توانید یک سنگ راف با وزن متعال خریداری کنید و آن را‌ به تراشکار جواهرات بدهید تا برای شما ستی از گردنبند، گوشواره، دستبند و انگشتر بسازد. البته در نظر بگیرید که اگر تصمیم به این کار دارید، قطعاً برای مزد ساخت آن، هزینه زیادی را پرداخت نمایید.

قیمت سنگ راف در بازار چقدر است؟

ابتدا بگوییم که اگر در مورد سنگ‌ها اطلاعاتی ندارد، حتماً آن را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید تا از اصل بودن و کیفیت آن آسوده خاطر باشید. ضمن اینکه این محصول، یک محصول کاملاً طبیعی بوده و قطعاً در ابعاد بزرگ‌تر قیمت بیشتری خواهد داشت؛ اما اگر تصمیم داشته باشید که سایزهای کوچک آن را برای دکوراسیون خانه خود خریداری کنید، می‌توانید با حداقل هزینه، آن را به خانه خود ببرید. البته لازم به ذکر است که این نوع سنگ، هر چه تراش بیشتری خورده باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت.