راهنمای خرید سینی

راهنمای خرید سینی

سینی به عنوان یک وسیله کاربردی در زمان پذیرایی به شمار می‌آید. شما باید بتوانید اسباب پذیرایی را تعارف گونه به میهمانان خود بدهید. به طور مثال شما نمی‌توانید دو عدد استکان چایی به دست بگیرید و از آشپزخانه به سالن پذیرایی بیایید و جلوی میهمانان خود بگذارید. قطعاً داشتن سینی به شما کمک می‌کند تا هر تعداد استکان چای که می‌خواهید که به میهمانان تعارف کنید؛ اما اینکه در زمان خرید به سراغ کدام نوع، مدل و جنس سینی برویم، قطعاً کار دشواری است. شفق همراه شما است تا بتوانید مناسب‌ترین سینی را برای منزل خود تهیه کنید.

کدام جنس سینی را بخریم؟

سینی‌ها در ابتدا از جنس مس و برنز ساخته می‌شدند؛ که با گذشت زمان و ورود متریال‌های جدیدتر به بازار، این محصول با مواد اولیه دیگری نیز ساخته شد. به طور مثال شما می‌توانید انواع این کالا را از جنس استیل، پلاستیک، ملامین، چوب، کریستال، بلور، رزین و… مشاهده کنید؛ اما اینکه کدام جنس سینی برای منزل شما مناسب‌تر است، به کارایی و جنس سایر وسایل پذیرایی شما بستگی دارد.

سینی با دسته بخریم یا بدون دسته؟

ابتدا از خود بپرسید که سینی را برای پذیرایی از میهمان می‌خواهید یا اصطلاحاً می‌خواهید سینی دم‌دستی داشته باشید؟ اگر تصمیم دارید برای پذیرایی از میهمانان، این محصول را خریداری کنید، بهتر است که به سراغ سینی‌های دسته‌دار بروید. داشتن دسته کمک می‌کند تا در زمان پذیرایی بتوانید سینی را به راحتی جابه‌جا کنید؛ اما اگر به دنبال یک سینی دم‌دستی هستید، می‌توانید از نوع بدون دسته آن خریداری کنید.

راهنمای خرید فلفل ساب
حتما بخوانید

سینی لبه‌دار بهتر است یا بدون لبه؟

خرید این محصول در دو نوع لبه‌دار و بدون لبه، نیز به این بازمی‌گردد که می‌خواهید در زمان پذیرایی از آن استفاده کنید یا خیر؟ در نظر داشته باشید که سینی‌های لبه‌دار می‌توانند مانع از برگشتن لیوان چای و یا شربت شوند. پس برای پذیرایی گزینه بهتری هستند؛ اما اگر از این سبک محصول خوشتان نمی‌آید، می‌توانید به سراغ سینی‌های بدون لبه بروید و از نوع دیگر آن خریداری کنید.

نکات کلیدی در هنگام خرید سینی

یکی از نکات مهم که در زمان خرید سینی باید به آن توجه کنید، صاف و یک دست بودن کف آن است. حتماً به این مسئله توجه کنید زیرا در صورت مواج بودن و عدم صافی آن، ممکن است که استکان و یا لیوان برگردد و محتویات آن‌ها به بیرون بریزد. اگر تصمیم گرفته‌اید که سینی دسته‌دار خریداری کنید، حتماً در زمان خرید استحکام و مقاومت دسته‌ها را چک کنید تا در زمان استفاده دچار مشکل نشوید.

قیمت سینی در بازار چقدر است؟

قیمت محصول نام برده شده، به کیفیت، جنس و… بستگی دارد. هرکدام از موارد نام برده شده می‌توانند تأثیر مستقیم بر روی قیمت این کالا بگذارند؛ اما باید در نظر داشته باشید که به طور قیمت بالایی ندارند و شما با حداقل بودجه می‌توانید سینی مناسبی را برای خانه خود خریداری کنید.

راهنمای خرید کاسه و پیاله
حتما بخوانید

چه سینی مناسب من است؟

ما تمام موارد ضروری را برای شما بازگو کردیم. تصمیم با خود شما است که چه نوع سینی و با چه متریالی و حتی با شکل و شمائلی برای شما و خانه‌تان مناسب است. البته اضافه کنیم که این محصول به قدری تنوع دارد که قطعاً اگر تصمیم به خرید آن بگیرید، دست خالی نخواهید ماند. چراکه برای هر سلیقه و برای هر نیازی، طرح، رنگ و مدلی جذاب و جالب دارد.