راهنمای خرید شمع

راهنمای خرید شمع

شمع از گذشته تا به امروز به عنوان یکی از منابع روشنایی به شمار می‌آید. همچنین برای دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما باید در زمان خرید توجه کنید که کدام شمع برای دکوراسیون شما مناسب است. همین‌طور باید به شمعدانی‌ای که دارید توجه کنید تا شمعی مناسب برای آن خریداری کنید. شفق در این مطلب شما را برای خرید یک شمع بی‌نظیر یاری می‌کند.

به مرغوبیت محصول توجه کنید

حتماً به نوع پارافینی که شمع با آن ساخته شده است توجه کنید. یک محصول استاندارد نباید در زمان استفاده زیاد از خود دود تولید کند. همین طور نباید بوی نامطبوعی از خود ساطع نماید. شما می‌توانید برای جلوگیری از ایجاد بوی نامطبوع شمع، از نوع اسانس دار آن تهیه کنید.

کدام نوع شمع برای من مناسب است؟

ابتدا به مدل شمعدانی خود توجه کنید. کدام نوع شمع برای آن مناسب است؟ شمع‌ها در مدل‌های مختلفی مانند قلمی، وارمر، مدل دار، استوانه‌ای، مرمری، کوبیسم و شات تولید می‌شوند که هرکدام برای نوعی شمعدان مناسب هستند. البته لازم به ذکر است اگر تصمیم دارید از شمعدانی استفاده نکنید، می‌توانید به سراغ شمع‌های بزرگ مانند کوبیست، استوانه‌ای، مرمری و مدل دار بروید. این نوع از شمع‌ها نیازی به شمعدانی ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را روشن نمایید بدون اینکه پارافین آن‌ها چکه کند؛ اما برای شمع‌های قلمی، وارمر و شات، شما نیاز به شمعدانی مناسب دارید.

راهنمای خرید سنگ راف
حتما بخوانید

محصولی باکیفیت خریداری کنید

کیفیت این محصول را می‌توانید با در نظر گرفتن نوع پارافین آن بررسی کنید. هر چه کیفیت پارافین و فیتیله شمع بالاتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود.

قیمت شمع در بازار چقدر است؟

عوامل متعددی در قیمت گذاری شمع تأثیرگذار است. ترکیبات، رنگ‌ها، تزیینات به کار رفته در ساخت شمع، مرغوبیت پارافین و … می‌توانند هرکدام قیمت شمع را تغییر دهند. در نظر داشته باشید که یک محصول استاندارد، باید بدون بو و بدون دود باشد تا در زمان روشن بودن و استفاده از آن، برای شما دردسری ایجاد نکند. ضمن اینکه در ساخت این محصول می‌توان از رنگ‌های گیاهی و شیمیایی استفاده کنند که این مسئله نیز می‌تواند بر روی قیمت آن تأثیر بگذارد. همچنین هر چه ظاهر فانتزی تر داشته باشد، قطعاً از لوازم تزیینی بیشتری برای ساخت استفاده کرده‌اند که این مسئله هم می‌تواند قیمت شمع را بالا ببرد؛ اما به طور کلی برای خرید این محصول شما نیاز به بودجه زیادی نخواهید داشت و می‌توانید با حداقل هزینه آن را تهیه کنید.