راهنمای خرید صندلی

راهنمای خرید صندلی

صندلی می‌تواند یکی از اجزای مهم دکوراسیون به شمار بیاید. این محصول در مدل‌های مختلف و با کارایی‌های متنوع طراحی و تولید شده‌اند که باید در زمان خرید به یک سری استانداردهای لازم توجه کنید تا از خرید خود راضی باشد. به همین منظور شفق شما را برای خرید یک کالای مناسب با خانه و نوع مصرف شما، یاری خواهد کرد.

کدام نوع صندلی برای من مناسب است؟

صندلی‌ها در مدل‌های مختلفی که هرکدام کارایی متفاوتی دارند، طراحی و تولید شده‌اند. به طور مثال اگر بخواهید یک صندلی راحتی برای اتاق خواب خود خریداری کنید، باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید. ضمن اینکه نمی‌توانید برای کنار اپن آشپزخانه، از صندلی راحتی استفاده کنید. پس برای اینکه بدانید کدام نوع این محصول برای شما مناسب است، ابتدا نیاز خود را بررسی کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

ابعاد را فراموش نکنید

شما به چ نوع صندلی نیاز دارید؟ آیا می‌خواهید آن را بری صرف غذا کنار اپن قرار دهید و یا آن را برای استراحت کنار شومینه جای دهید؟ توجه کنید که برای استفاده راحت‌تر از هرکدام این‌ها، باید ابعاد را در نظر بگیرید. قطعاً یک صندلی با طول ۱ متر برای کنار اپن مناسب نمی‌باشد. همین طور باید برای خرید یک صندلی که جای آن را کنار اپن تعیین کرده‌اید، نیاز دارد که به ارتفاع آن توجه کنید. تا در زمان استفاده نه خیلی کوتاه باشد و نه خیلی بلند!

راهنمای خرید شمع
حتما بخوانید

انواع صندلی که در بازار موجود هستند

همان طور که پیش‌تر گفته شد، این محصول در مدل‌های مختلفی طراحی و تولید شده است. شما می‌توانید بسته به نیاز خود، مناسب‌ترین مدل را برای خانه و استفاده شخصی تهیه کنید. از انواع صندلی‌های می‌توان به صندلی کنار اپن، راحتی، راک، باکسی، گیمینگ، مطالعه و… اشاره نمود؛ که هرکدام دارای ویژگی‌های استاندارد مربوط به خود هستند که باید در زمان خرید توجه کنیم ما برای انجام و برای چه نوع استفاده‌ای آن را تهیه می‌کنیم. حتماً قبل از خرید مشخص کنید که این محصول را برای استفاده در چه زمینه‌ای می‌خواهید. در این صورت می‌توانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

استحکام محصول را بررسی کنید

یک صندلی استاندارد، باید از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد. باید به طوری تولید شده باشد که بتواند افراد سنگین وزن را نیز بر روی خود جای دهد. لازم به ذکر است که استحکام و مقاومت محصول، ربط مستقیمی با متریال آن دارد. توجه کنید که پایه‌ها، بدنه و به طور کلی خود محصول، به گونه ساخته شده باشد که بر اثر زمین خوردن، ضربه، وزن فردی که بر روی آن می‌نشیند و … دچار آسیب نشود. همین طور در نظر بگیرید که شما می‌خواهید برای مدتی طولانی از محصولی که خریده‌اید استفاده کنید و باید دارای طول عمر مفید بالایی باشد.

راهنمای خرید کتابخانه
حتما بخوانید

کدام جنس صندلی بهتر است؟

محصول نام برده شده، بسته به نوع کارایی و طراحی که دارد، در متریال‌های مختلفی طراحی و تولید شده است. به طور مثال صندلی گیمینگ باید از راحتی لازم برخوردار باشد تا شخصی که در حال بازی است، احساس راحتی کند. همین طور صندلی اپن باید این قابلیت را داشته باشد تا در زمان سرو غذا، شخص بتواند بر روی آن غذا میل کند. همین طور اگر تصمیم به خرید صندلی راک را دارید، باید توجه کنید که متریال این محصول معمولاً از چوب است، اما امکان دارد در بعضی از مدل‌ها شما با نوع فوم و ابری آن مواجه شوید که می‌توانید بسته به نوع نیاز خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. پس حتماً در زمان خرید بسته به نیاز خود و نوع صندلی که می‌خواهید، می‌توانید به سراغ متریال‌های متفاوتی بروید.

زمان خرید محصول، آن را تست کنید

راحتی صندلی یکی از معیارهای مهم است که در زمان خرید باید آن را بررسی کنید. توجه کنید که حتماً قبل از پرداخت هزینه آن، به روی آن بنشینید و راحتی آن را تست کنید. به طور مثال اگر به دنبال یک صندلی راحتی هستید و قدی کوتاه دارید، بهتر است ارتفاع مناسب آن را انتخاب کنید تا در زمان استراحت پای شما به روی زمین قرار بگیرد. در غیر این صورت امکان دارد در صورت استفاده مداوم، پاهای شما مدام آویزان باشد و موجب خستگی بیشتر شما را فراهم کند.

راهنمای خرید جاکفشی
حتما بخوانید

قیمت صندلی در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به نوع کاربری، متریال و همین طور شرکت سازنده‌ای که آن را تولید کرده است، قیمت‌های مختلفی در بازار دارد. اگر شما ابتدا نوع نیاز و خواسته خود را از خرید صندلی مشخص کنید، قطعاً می‌توانید مناسب‌ترین انتخاب را داشته باشید. چراکه علاوه بر انتخاب محصول درخور، رنج قیمتی آن دستگیرتان می‌شود و بر اساس همان بودجه خود را تعیین می‌کنید.