راهنمای خرید ظرف نگهدارنده

راهنمای خرید ظرف نگهدارنده

ظرف نگهدارنده یکی از پرکاربردترین لوازم در آشپزخانه به شمار می‌آیند. این ظروف می‌توانند به عنوان یک ظرف برای اضافه مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرند.‌ البته بسته به مواد اولیه‌ای که در ساخت این ظروف به کار رفته است، می‌توانید آن‌ها را داخل فریزر و یا درون ماکروویو قرار دهید. اگر در مورد این ظروف کارآمد اطلاعات کافی ندارید با شفق همراه باشید تا شما را در خرید این ظروف راهنمایی کند.

مواد اولیه به کار رفته در ظرف نگهدارنده

مواد اولیه‌ای که در ساخت ظرف نگهدارنده به کار رفته است، بسیار حائز اهمیت است. نباید متریال استفاده شده در تولید این نوع از ظروف سرطان‌زا باشد، زیرا ممکن است‌ مواد غذایی برای مدتی طولانی درون این ظروف باقی بمانند. کیفیت مواد اولیه ظرف نگهدارنده باید به طوری باشد که در دمای منفی صفر، تغییر شکل و یا تغییر ماهیت‌ ندهند و همین طور زمانی که آن‌ها را درون مایکروویو گذاشتید، شکل اصلی خود را از دست ندهند و در آخر با مواد غذایی ترکیب نشوند.

در برابر نفوذ هوا مقاوم باشند

یکی از دلایلی که باعث فاسد شدن مواد غذایی می‌شود، در معرض هوا بودن آن‌ها است. نفوذ هوا در داخل ظروف نگهدارنده، علاوه بر فاسد شدن غذا می‌تواند موجب خشک شدن آن شود. پس در زمان خرید ظرف نگهدارنده توجه کنید که درب آن‌ها کامل چفت شود و هیچ راه نفوذی برای هوا نگذارد. همچنین باید از ورود سایر مواد جلوگیری نماید.

راهنمای خرید وک
حتما بخوانید

چه تعداد ظرف درب دار و با چه شکلی خریداری کنیم؟

ظروف نگهدارنده در اشکال مختلفی تولید می‌شوند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن مقدار فضایی که دارید، از انواع آن‌ها مانند گرد، مربع، بیضی و … خریداری کنید. ضمن اینکه تعداد خریداری این ظروف نیز کاملاً بستگی به مقدار نیاز شما دارد.

کدام جنس ظروف نگهدارنده بهتر است؟

به طور معمول، ظروف نگهدارنده درب دار در دو نوع پلاستکی و شیشه‌ای تولید می‌شوند و شما می‌توانید آن‌ها را در بازار مشاهده کنید؛ اما اگر می‌خواهید برای مدتی طولانی مواد غذایی را داخل آن نگهداری نمایید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که از جنس شیشه‌ای آن خریداری کنید؛ اما اگر وزن آن برای شما مهم است، بهتری است به سراغ نوع پلاستیکی این ظروف بروید.

چه سایزی از ظرف نگهدارنده را خریداری کنیم؟

تعیین کننده سایز ظروف نگهدارنده، شما هستید. شما می‌خواهید چه مقدار مواد غذایی را در آن جای دهید؟ البته می‌توانید برای سهولت در انتخاب خود از ست‌های چند تکه ظرف نگهدارنده خریداری کنید.

قیمت ظروف نگهدارنده درب دار چقدر است؟

اگر می‌خواهید به سراغ ست ظرف نگهدارنده بروید، باید بدانید که قطعاً هزینه بیشتری برای شما خواهید داشت. در صورتی که اگر می‌خواهید هزینه چندانی نکنید، می‌توانید این از ظروف را به صورت تکی و با سایزی که برایتان کارآمد است خریداری نمایید. البته نا گفته نماند که جنس ظرف نگهدارنده در قیمت آن تأثیر مستقیم می‌گذارد. قطعاً نوع شیشه‌ای آن از پلاستیکی آن، قیمتی گران‌تر دارد.

راهنمای خرید حوله آشپزخانه
حتما بخوانید