راهنمای خرید عینک سه بعدی

راهنمای خرید عینک سه بعدی

عینک سه بعدی دارای دو عدد تلق و یا شیشه آبی و قرمز رنگ است که با استفاده از همین رنگ‌ها، به هر چشم تصویری مجزا داده تا بتواند در زمان تماشای فیلم و انیمیشن، آن را به شکل سه بعدی ببیند. اگر علاقه‌مند به تماشای فیلم و انیمیشن سه بعدی هستید و می‌خواهید از این هیجان عقب نمانید، به شما پیشنهاد می‌دهیم اطلاعات کافی در مورد خرید این عینک‌ها را با شفق به دست آورید.

انواع عینک‌های سه بعدی

به طور کلی دو نوع عینک سه بعدی Active و Passive، تولید شده‌اند تا شما در زمان تماشای تلویزیون بتوانید تصاویر را به صورت سه بعدی مشاهده کنید. این عینک‌ها به نام های فعال و غیرفعال نیز شناخته می‌شوند که تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. با ما همراه باشید تا با این تفاوت‌ها بیشتر آشنا شوید.

عینک‌های سه بعدی فعال

در ساخت این عینک‌ها از شاتر الکترونیکی استفاده شده‌ است که دو تصویر مختلف ایجاد می‌کند. سپس این تصاویر را بر روی چشم هماهنگ کرده و می‌تواند یک تصویر سه بعدی را به شما نشان دهد. این نوع از عینک‌های سه بعدی برای تعداد نفرات بالا مناسب‌تر است؛ زیرا لنزهای به کار رفته در این عینک‌ها، باعث می‌شود تا تصاویر اشتباه به چشم ارسال شود و تصویری سه بعدی را به وجود آورد.

راهنمای خرید آمپلی فایر
حتما بخوانید

عینک سه بعدی پسیو

در ساخت این نوع عینک سه بعدی، از لنزهای قطبی یا همان پولاریزه شده، استفاده شده است. شما با استفاده از این عینک، تصاویر را به صورت مستقیم و جداگانه برای هر چشم می‌فرستد. هر یک از این شیشه‌های پولاریزه شده، فیلترهایی دارند که می‌تواند برای هر از چشم‌ها تصویر سه بعدی ایجاد نماید. یکی از مزیت‌های این عینک‌ها، غیر الکترونیکی بودن آن است. به همین خاطر وزنی سبک داشته و نیاز به قدرت ندارند.

البته لازم به ذکر است که هر یک از این عینک‌ها مزایا خود را دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

کدام عینک سه بعدی مناسب من است؟

به طور کلی عینک‌های پسیو نسبت به اکتیو، راحت‌تر و مقرون به صرفه‌تر بوده و همچنین وزن سبک‌تری دارند؛ اما شما می‌توانید با در نظر گرفتن فضا و تصاویری که عینک سه بعدی می‌خواهید، مناسب‌ترین آن را برای خود انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که هر کدام از عینک‌ها ویژگی‌ها مختص به خود را دارند که شما باید با توجه به خواسته خود، آن‌ها را خریداری نمایید.