راهنمای خرید فرش ماشینی

راهنمای خرید فرش ماشینی

فرش می‌تواند یکی از اصلی‌ترین‌ اجزای دکوراسیون هر خانه به شمار آید. اگر تصمیم به خرید فرش ماشینی دارید، باید نکات و اصولی را در زمان خرید رعایت کنید که شفق در این مطلب تک به تک آن‌ها را به شما خواهد گفت. با ما همراه باشید تا محصولی مناسب را برای خانه خود خریداری کنید.

کدام نوع فرش ماشینی برای من مناسب است؟

امروزه هر محصولی با تنوع زیاد تولید می‌شود تا بتواند پاسخگوی هر نیاز و سلیقه باشد. فرش ماشینی نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما اگر چرخی در بازار بزنید‌ انواع مختلفی از این محصول را مشاهده خواهید کرد؛ مانند فرش‌های آکریلیک. این نوع فرش‌ها جزو پرفروش‌ترین نوع این محصول به شمار می‌آیند. الیاف استفاده شده در بافت این فرش شبیه به پشم بوده اما نرمی و لطافت بیشتری نسبت به پشم دارد. همین طور دوام و مقاومت بالایی از خود داشته و به همین خاطر مورد استقبال خیلی از مصرف کنندگان قرارگرفته است.

یکی دیگر از انواع این محصول، فرش پلی‌استر است. درخشندگی و زیبایی خاصی که این نوع از فرش‌های ماشینی دارند، آن‌ها را به فرش‌ها ابریشم مصنوعی می‌شناسند. این محصول نسبت به نوع آکریلیک عمر کمتری داشته‌ و به نسبت قیمت ارزان‌تری نیز دارند. لازم به ذکر است‌ که این نوع محصول پرز کمتری می‌گیرد و اگر به دنبال فرشی با پرز هستید، این نوع برای شما مناسب نیست.

راهنمای خرید گبه
حتما بخوانید

اگر به دنبال فرش ماشینی ارزان قیمت هستید، ما به ‌شما فرش‌های ماشینی پلی پرولین را پیشنهاد می‌دهیم. این نوع از فرش‌ها، از الیاف مصنوعی بافته شده‌اند و جذب رطوبت پایینی دارند. ضمن اینکه مقاومت بالایی داشته و نبست به سایر اعضای خانواده خود کمتر در معرض آسیب هستند. به همین خاطر عمر مفید بیشتر دارند.

اگر دکوراسیون شما سبکی قدیمی و کاملاً سنتی دارد، به شما فرش‌های کهنه‌نما را توصیه می‌کنیم. این نوع از محصول با متدهای ویژه‌ای، پس از بافت، شبیه به فرش‌ها دستباف قدیمی می‌شوند. شما می‌توانید با پهن کردن این نوع از فرش‌ها، حال و هوای قدیمی خانه خود را حفظ کنید. البته لازم به ذکر است که قیمت این نوع محصول نسبتاً بالا است!

کدام طرح فرش‌های ماشینی برای من مناسب است؟

ابتدا نگاهی به دکوراسیون خانه خود بی اندازید. کدام سبک فرش برای آن مناسب است؟ آیا سبک دکوراسیون شما قدیمی و نوستالژیک است و‌ یا کاملاً مدرن؟ فرش‌های ماشینی آکریلیک، به قدری دارای تنوع طرح و رنگ هستند که غیرممکن است نتوانند نیاز شما را برآورده کنند. همین طور برای القای حس قدیمی دکوراسیون خود می‌توانید از فرش‌های ماشینی کهنه‌نما استفاده کنید.

محل قرارگیری فرش را مشخص کنید

حتماً قبل از خرید فرش، مشخص کنید که آن را برای چه فضایی می‌خواهید. ضمن اینکه باید در نظر داشته باشید که فرش نباید از اتاق شما خیلی کوچک‌تر و یا خیلی بزرگ‌تر باشد. درواقع به شما توصیه می‌کنیم‌ که اندازه مناسب از این محصول را انتخاب کنید. همین طور باید بدانید که فرشی که خریداری کرده‌اید را در کدام قسمت پهن می‌کنید. به طور مثال برای فضایی مانند نشیمن که پر رفت و آمد است‌، خرید یک فرش پلی‌استر چندان جالب نیست. چراکه در کمترین زمان فرش دچار آسیب شده و کیفیت خود را از دست می‌دهد؛ اما می‌توانید از این نوع فرش برای اتاق پذیرایی و فضایی در خانه که در معرض رفت و آمد و زیاد نیست استفاده نمایید.

راهنمای خرید تابلو فرش
حتما بخوانید

قیمت فرش ماشینی در بازار چقدر است؟

فرش‌ها بسته به ابعاد و همین طور متریالی که بافته شده‌اند، قیمت‌های مختلفی دارند؛ اما گران‌ترین آن‌ها فرش‌های ماشینی کهنه‌نما و همین طور آکریلیک هستند. به طور کلی اگر قبل از خرید فضای جای‌گیری فرش و همین طور جنس مورد نظر خود را انتخاب کنید، در زمان خرید دچار مشکل نمی‌شوید و می‌دانید که بازه قیمتی هر فرش به چه مقدار است.