راهنمای خرید فلاسک

راهنمای خرید فلاسک

فلاسک به بطری گفته می‌شود که معمولاً از جنس شیشه، پلاستیک ‌و یا فلز ساخته می‌شود. ساختار این محصول به گونه‌ای است که میان دیواره‌های داخلی خود، دارای فضای تهی است که باعث حفظ دمای مایعات داخل آن می‌شود. خرید یک فلاسک‌ مناسب و کارآمد، می‌تواند برای زمان سفر و گردش خوب باشد. به طوری که می‌توانید نوشیدنی مورد علاقه خود را درون آن ریخته و به هر کجا که می‌خواهید حمل نمایید؛ اما اینکه کدام مدل و جنس آن را خریداری کنید، نکته‌ای است که شفق در این مطلب به آن خواهد پرداخت.

بودجه خود را مشخص کنید

در زمان خرید فلاسک، باید ابتدا بودجه خود را مشخص کنید. این محصول با اندازه‌ها و برندهای متفاوتی تولید شده است که اگر گشتی در بازار بزنید، می‌توانید انواع و اقسام آن‌ها را مشاهده کنید. به همین خاطر رنج قیمتی متفاوتی داشته و اگر شما بتوانید قبل از اقدام به خرید، بودجه خود را معین کنید می‌توانید انتخاب‌های خود را محدودتر کرده و راحت‌تر این محصول را خریداری کنید.

فلاسک چه جنسی بخریم؟

این محصول در نوع جنس شیشه‌ای بهتر و مرغوب‌تر است. همچنین می‌تواند دمای نوشیدنی را برای مدتی طولانی‌تر ثابت نگه دارد؛ اما باید در نظر داشته باشید که شیشه بسیار شکننده است و امکان دارد که با کوچک‌ترین ضربه آسیب ببیند. البته لازم به ذکر است که تمیز کردن این نوع از فلاسک‌ها بسیار راحت است.

راهنمای خرید پارچ و بطری آب
حتما بخوانید

فلاسک چه اندازه‌ای و چه سایزی بخریم؟

قبل از خرید مشخص کنید که می‌خواهید‌ برای چند نفر چای و یا نوشیدنی سرو کنید. می‌توانید از فلاسک‌های تک نفره و یا خانوادگی خریداری کنید. همچنین می‌توانید به سراغ فلاسک‌های دو قلو بروید تا در یکی چای و در دیگری قهوه داشته باشید.

به درپوش سر فلاسک توجه کنید

درپوشی که برای محکم کردن و عدم ریختن نوشیدنی درون آن استفاده شده است، باید از استحکام کافی برخوردار باشد. باید در نظر داشته باشید که بتواند گرما و یا سرمای ماده غذایی داخل خود را به بیرون بروز ندهد و بتواند دمای آن را برای مدتی طولانی حفظ نماید.

فلاسک برند بخرید

اگر می‌خواهید که محصولی بخرید تا برای مدتی طولانی برای شما کار کند و شما مدام مجبور به تعویض و یا تعمیر آن نشوید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتماً به سراغ فلاسک‌های برند و مرغوب بروید. البته این بدین معنا نیست که گران قیمت‌تر بودن محصول، به منظور کیفیت بیشتر آن است. بلکه سعی کنید در این مورد با اطرافیان مشورت کنید و تجربه آنان در خرید این کالا استفاده نمایید.

کدام درپوش فلاسک مناسب‌تر است؟

درپوش‌هایی که در تولید و ساخت این محصول استفاده شده است به طور کلی به ۴ دسته تقسیم می شوند:

  • در پیچی
  • در فشار
  • در سوپاپی
  • در لیوانی
راهنمای خرید قاشق و چنگال
حتما بخوانید

اگر به دنیال این هستید که دمای نوشیدنی داخل فلاسک دمای خود را در طولانی مدت از دست ندهد می‌توانید به سراغ درهای پیچی بروید؛ اما درهای فشاری نیازی به باز کردن نداشته و شما می‌توانید با فشار دادن یک دکمه که بر روی در فلاسک تعبیه شده است، نوشیدنی خود را میل کنید؛ اما توجه کنید که این مدل از در فلاسک، مدت زمان کمتری می‌تواند دمای نوشیدنی شما را حفظ نماید. درهای سوپاپی می‌توانند مانند درهای پیچی به خوبی دمای نوشیدنی داخل فلاسک را حفظ کنند اما در برابر ضربه مقاومتی از خود ندارند و امکان دارد که با کوچک‌ترین آسیب کارایی خود را از دست بدهند. اگر تصمیم دارید که فلاسکی با در لیوانی خریداری کنید، در زمان خرید، توجه کنید که جنس لیوان و بدنه یکی باشد تا مانع از خروج دمای نوشیدنی شما به بیرون شود.

قیمت فلاسک چقدر است؟

از معیارهای تأثیرگذار بر روی قیمت این محصول، می‌توانیم به حجم و ظرفیت گنجایش آن اشاره کنیم. هر چه فلاسک بزرگ‌تر باشد، قطعاً قیمت آن بالاتر است؛ اما جنس بدنه و دیواره داخلی فلاسک نیز در قیمت‌گذاری بی‌تأثیر نیست. همان طور که پیش‌تر گفتیم، باید ابتدا بودجه خود را تعیین کنید‌ تا بتوانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

راهنمای خرید سینی
حتما بخوانید

فلاسکی با گارانتی بخرید

گارانتی و خدمات پس از فروش برای یک فلاسک ضروری است. امکان دارد که درپوش آن از زمان تولید مشکل داشته باشد و شما در حین خرید متوجه آن نشوید. به طوری که دمای اصلی نوشیدنی را حفظ نکرده و به سرعت گرم و یا سرد می‌شود. به همین خاطر در زمان خرید محصول نام برده شده، توجه کنید که فلاسک کارت گارانتی داشته باشد و حتماً آن را از فروشنده دریافت کنید.