راهنمای خرید فلفل ساب

راهنمای خرید فلفل ساب

هر خانمی می‌خواهد از ادویه جات تازه‌ در زمان طبخ غذا استفاده کند. فلفل نیز یکی از همین ادویه‌ها است که با عطری که دارد، باعث خوش طعم شدن غذا می‌شود؛ اما زمانی که بخواهید از فلفل نسابیده شده استفاده کنید، به فلفل ساب نیاز خواهید داشت. این وسیله می‌تواند به شما کمک کند تا در کمترین زمان فلفل را به صورت دستی به شکل پودر درآورید تا بتوانید از آن در پخت غذا استفاده نمایید؛ اما تهیه یک فلفل ساب مرغوب و کارآمد، شاید به نظر ساده بیاید اما واقعاً کار دشواری است. به همین علت شفق تصمیم گرفته است شما را در این مطلب برای خرید یک فلفل ساب بی‌نظیر یاری نماید.

فلفل ساب دستی بخریم یا برقی؟

به طور کلی دو نوع فلفل ساب داریم، دستی و برقی. کسانی که با نوع دستی این محصول کار کرده‌اند، آن را راحت‌تر نوع برقی می‌دانند؛ زیرا در زمان استفاده شما می‌توانید بخشی از بدنه این کالا را چرخانده و فلفل را آسیاب کنید. در صورتی که نوع برقی آن دردسرهای خودش را دارد و شاید تمیز کردن و شستشوی آن کمی دشوار باشد؛ اما اگر بخواهیم به شما خرید فلفل ساب را پیشنهاد بدهیم، قطعاً می‌گوییم که نوع دستی آن را تهیه کنید.

راهنمای خرید فلاسک
حتما بخوانید

آیا در زمان خرید فلفل ساب استحکام بدنه اهمیت دارد؟

بدنه این محصول باید به طوری باشد که از دستتان لیز نخورد و شما بتوانید به راحتی آن را بچرخانید و فلفل را آسیاب کنید. ضمن اینکه باید آنقدر استحکام داشته باشد که اگر زمانی از دستتان به زمین افتاد، دچار آسیب جدی نشود. حتماً در زمان خرید به این دو مورد توجه کنید چراکه از مهمترین نکات در زمان خرید‌ این محصول می‌باشد.

فلفل ساب چه جنسی بخریم؟

این محصول، از متریال‌های مختلفی تولید می‌شود که هرکدام خواص و ویژگی‌های خود را دارند؛ اما باید با در نظر گرفتن معایب و مزایا هر جنس، بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. اگر محصولی مقاوم می‌خواهید باید به سراغ جنس چوبی آن بروید؛ اما این را در نظر داشته باشید که تمیز کردن آن کمی سخت بوده و باید حتماً مطمئن شوید که مواد غذایی به آن نچسبیده باشد؛ اما اگر وزن فلفل ساب برایتان چندان حائز اهمیت نیست، می‌توانید به سراغ جنس فلزی این محصول بروید. معمولاً از فلزهای استیل، مس و یا آلومینیوم در ساخت این کالا استفاده می‌شود. همچنین این متریال دوام بالایی دارد.

ظاهر هر محصول، برای مخاطب بسیار مهم است. شما می‌توانید با خرید جنس سرامیکی محصول نام برده شده، یک فلفل ساب فوق‌العاده زیبا به خانه خود بیاورید؛ اما باید در نظر داشته باشید که با کوچک‌ترین ضربه امکان لب پر شدن و یا شکسته شدن آن وجود دارد. پس این جنس نیاز به مراقبت بیشتری دارد. شما برای داشتن‌ یک فلفل ساب دستی که از دوام بالا برخوردار باشد‌ و راحت تمیز شود، می‌توانید نوع پلاستیکی آن را خریداری کنید؛ اما توجه کنید که امکان دارد به مرور زمان دچار خط و خش شوند.

راهنمای خرید قاشق و چنگال
حتما بخوانید

محفظه فلفل چگونه باشد؟

محفظه‌ای که برای ریختن فلفل در این محصول تعبیه شده است، نباید دهانه خیلی تنگ و یا خیلی گشاد داشته باشد. بلکه باید آنقدر راحت باشد که بتوانید فلفل‌ها را درون آن بریزید، در محفظه را ببندید و مشغول سابیدن فلفل شوید؛ اما توجه کنید در صورتی که محصولی با دهانه تنگ خریداری کرده‌اید، می‌توانید به کمک قیف فلفل‌ها را داخل آن بریزید.

فلفل ساب چه اندازه‌ای بخریم؟

اندازه این محصول برای آشپزخانه‌های خانگی، کوچک تا متوسط بهترین سایز است. چرا که باید در زمان طبخ غذا فلفل را آسیاب کنید و در صورتی که از قبل این کار را انجام دهید، امکان دارد که عطر و طعم فلفل از بین برود.

قیمت این محصول چقدر است؟

به طور کلی شما با حداقل هزینه می‌توانید‌ یک دستگاه آسیاب کننده فلفل خریداری کنید و معمولاً رنج قیمتی آن از ۳۰ هزار تومان تا بیش از ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد؛ اما شاید از خود بپرسید چرا آنقدر اختلاف قیمت وجود دارد. قطعاً این مسئله به سایز فلفل ساب و جنس آن برمی‌گردد.

آیا می‌توان سایر ادویه‌ها را آسیاب کرد؟

بله شما می‌توانید از این وسیله برای آسیاب کردن نمک و دیگر ادویه‌ها هم استفاده کنید؛ اما اگر تصمیم دارید که سایر ادویه‌ها را با این وسیله آسیاب نمایید، بهتر است جنس سرامیکی آن را تهیه کنید. چرا که جنس فلزی این محصول برای آسیاب کردن نمک مناسب نبوده و باعث خوردگی فلز بدنه کالا می‌شود.

راهنمای خرید سینی
حتما بخوانید