راهنمای خرید قندان

راهنمای خرید قندان

یکی از نوشیدنی‌هایی که در زمان پذیرایی از میهمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، چای است. نوشیدن چای نیاز به ملزومات دیگری مانند فنجان، سینی، نعلبکی، قندان و … دارد که ما تصمیم گرفتیم شما را در راستای خرید یک قندان مناسب راهنمایی کنیم. اگر تا انتهای این مطلب همراه شفق باشید، می‌توانید بهترین قندان را خریداری کنید.

چه جنسی از قندان را خریداری کنیم؟

اولین نکته‌ای که باید در زمان خرید یک قندان مناسب در نظر داشته باشید، جنس آن است. توجه کنید که جنس محصولی که انتخاب می‌کنید، با سایر متعلقات مربوط به چای هماهنگی لازم را داشته باشد. به طور مثال نمی‌توانید برای استکان‌های دسته‌دار کریستال، قندانی از جنس مسی انتخاب کنید. باید در نظر داشته باشید که این محصول با متریال‌های مختلفی مانند فلز، چوب، بلور و… تولید می‌شود؛ اما اینکه با سرویس چای خوری شما هماهنگ باشد امری ضروری است.

اندازه قندان باید چقدر باشد؟

برای پاسخ این سؤال ابتدا باید از خود بپرسید که مصرف قند در میان خانواده شما چقدر است؟ اگر جزو خانواده‌هایی هستید که مصرف قند بالایی دارید، باید به سراغ بزرگ‌تر آن بروید اما اگر مصرفتان کم است بهتر است سایز کوچک‌تر آن را تهیه کنید.

وزن یک قندان باید چقدر باشد؟

در زمان خرید این محصول، توجه کنید که شما به ظرف خالی از قند دست می‌زنید، پس اگر داخل آن را از قند پر کنید، قطعاً به وزن آن اضافه خواهد شد. پس از خرید قندان‌هایی که به تنهایی و بدون قند سنگین هستند و دست را خسته می‌کنند خودداری کنید.

راهنمای خرید قهوه جوش
حتما بخوانید

به سراغ چه طرح و رنگی از قندان برویم؟

پیش‌تر گفتیم که در زمان خرید این کالا باید سرویس چای خوری خود را مد نظر داشته باشید. ضمن اینکه بهتر است فرقی میان قندانی که برای میهمانی‌های خودمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد با قندانی که قرار است در میهمانی‌های رسمی استفاده شود، متفاوت باشد.

آیا دسته و در اهمیت دارد؟

اگر قندانی که انتخاب می‌کنید، دارای در باشد، بهتر است؛ زیرا از ورود گرد و خاک و حشرات ریز به داخل آن جلوگیری می‌نماید. ضمن اینکه اگر جابه‌جایی راحت این محصول برایتان مهم است می‌توانید از نوع دسته‌دار آن خریداری کنید.

قیمت قندان چقدر است؟

عاملی که در قیمت گذاری قندان تأثیرگذار است، جنس آن است؛ اما عوامل دیگری مانند اندازه و طرح آن نیز تأثیرگذار هستند. هر چه اندازه قندان بزرگ‌تر باشد، قطعاً قیمت بالاتری خواهد داشت. در نظر داشته باشید که ابداً بودجه خود را برای خرید یک قندان شیک مشخص نمایید و سپس اقدام به خرید کنید.