راهنمای خرید قوری و کتری

راهنمای خرید قوری و کتری

قوری و کتری جزو لوازم مورد نیاز‌ برای آماده سازی چای و انواع‌ دمنوش‌ها می‌باشد. شما می‌توانید‌ با خریداری یک قوری و کتری مناسب، همیشه چایی خوش طعم و یا دمنوشی تازه‌ آماده داشته باشید؛ اما ‌جنس قوری و کتری و همین طور ظرفیت آن بسیار حائز اهمیت است. اگر نمی‌دانید‌ بهترین نوع قوری و کتری کدام است، شفق اطلاعات کافی را در این باره در اختیار شما قرار می‌دهد.

جنس قوری

اگر تصمیم دارید که قوری و کتری تهیه کنید، ابتدا باید به جنس قوری توجه کنید. امروزه‌ قوری‌های شیشه‌ای با دسته‌های پلاستیکی زیبا، به بازار عرضه شده‌اند، اما اگر می‌خواهید عمر قوری شما زیاد باشد، سعی کنید از این مدل قوری‌ها دوری کنید؛ زیرا به مرور زمان حرارت کتری باعث می‌شود تا دسته پلاستیکی قوری تغییر شکل دهد. شما می‌توانید برای خرید قوری مناسب به سراغ آن دسته قوری‌هایی بروید‌ که جنس دسته‌ و بدنه یکی دارند. البته ناگفته نماند که در نوع شیشه‌ای و فلزی آن، امکان دارد که داغ شوند، پس زمانی که می‌خواهید آن را از روی کتری بردارید، باید مراقب باشید به پوست دستتان نسوزد.

قوری با چه جنسی بخریم؟

شما می‌توانید برای خرید قوری به سراغ قوری‌هایی از جنس چینی و سرامیک‌ بروید. این قوری‌ها عمر مفید طولانی‌تری دارند و می‌توانید برای جلوگیری از شکستن در قوری، کش و یا نخی‌ را به دسته و در قوری متصل نمایید تا مدام مجبور نباشید هزینه‌ای برای پرداخت در قوری بدهید.

راهنمای خرید سرویس قابلمه
حتما بخوانید

کدام کتری بهتر است؟

قبل از انتخاب هر کتری، در نظر داشته باشید‌ که حتماً دریچه و یا منفذی برای خروج بخار آب داشته باشد. در صورتی که کتری شما دارای این منفذ یا دریچه نباشد، کلیه بخارات آب از طریق لوله کتری خارج شده و باعث خاموش شدن شعله گاز می‌شود.

کدام نوع دسته کتری بهتر است؟

ما به شما توصیه می‌کنیم که کتری تهیه کنید‌ که دسته آن بالای کتری قرار دارد؛ زیرا کتری‌هایی که دسته‌هایشان در دو طرف قرار دارد، این نوع از کتری‌ها معمولاً دسته‌هایشان داغ می‌شود و جابه‌جایی آن‌ها دشوار است؛ اما اگر شیفته این نوع از کتری‌ها شده‌اید بهتر است که نوع دسته چوبی آن را خریداری نمایید.

کتری شیردار بخریم یا بدون شیر؟

اگر تصمیم دارید به سراغ کتری‌های شیردار بروید، در نظر داشته باشید که امکان خطرساز شدن این کتری‌ها زیاد است؛ زیرا در زمان رد شدن از کنار اجاق گاز ممکن است که لباستان به آن گیر کند و یا اگر کودک خردسالی در منزل دارید، به آن دست زده و به خود آسیب می‌زند. در صورتی که کتری‌هایی که فاقد شیر‌ هستند، چنین خطراتی را ندارند.

کدام کتری و قوری برای من مناسب است؟

ما تمامی موارد‌ لازم به ذکر و ضروری را برای شما بازگو کردیم. شما با در نظر گرفتن خواسته و نیاز خود می‌توانید کتری و قوری مناسبی را برای خود انتخاب کنید. قبل از توجه به نکات فنی، خرید و انتخاب کتری و قوری یک امر کاملاً سلیقه است. شما باید بدانید که چه نوع قوری و کتری با سلیقه شما سازگار است و همچنین کدام یک از آن‌ها با دکوراسیون آشپزخانه شما هم خوانی دارد. می‌توانید برای مشاهده نمونه‌های بیشتر، به سایت‌های فروشگاهی اینترنتی مراجعه کرده و مشخصات هر محصول را مطالعه کنید.

راهنمای خرید تابه
حتما بخوانید