راهنمای خرید لوستر

راهنمای خرید لوستر

یکی از اجزایی که می‌تواند در ظاهر دکوراسیون خانه ما تأثیر چشم‌گیری بگذارد، لوستر است. این محصول در مدل‌های مختلف با کاربرد‌های متفاوت تولید شده است؛ اما در زمان خرید باید توجه کنید که محصولی مناسب برای خانه و اتاق خود خریداری نمایید. شفق در این مطلب کلیه نکات ضروری را برای شما خواهد گفت. با ما همراه باشید.

سبک مناسبی از لوستر را انتخاب کنید

در نظر بگیرید‌ که در زمان خرید این محصول، باید ابتدا سبک دکوراسیون خود را بررسی کنید. نباید سبک لوستری که انتخاب می‌کنید، تفاوت چندانی با سبک دکوراسیون شما داشته باشد. چراکه این عدم هماهنگی موجب می‌شود خانه شما در نظر بیننده آشفته به چشم بیاید.

مساحت فضای خود را بررسی کنید

حتماً قبل از خرید مشخص کنید که آن را برای فضای چند متری می‌خواهید. لازم به ذکر است که برای یک اتاق 9 متری شما به یک لوستر بزرگ و چند شاخه نیاز ندارید و یک لوستر کوچک می‌تواند نور کافی را برای فضا ایجاد نماید. همین طور باید برای یک فضای بزرگ، نور کافی تأمین شود تا موجب دلگیری فضا نشود.

سقف اتاق را بررسی کنید

سقف اتاق می‌تواند تأثیر به سزایی بر روی انتخاب شما بگذارد. به طور مثال برای اتاقی که سقف کوتاه دارد، خرید یک لوستر به صورت آویزان اصلاً کار جالبی نیست و شما باید به سراغ مدل‌های سقفی این محصول بروید. در صورتی که باید برای یک اتاق با سقف بلند، از لوستری استفاده کنید که آویزان باشد. در این صورت می‌تواند نور کافی را برای فضای شما ایجاد نماید.

راهنمای خرید لامپ
حتما بخوانید

رنگ مناسب را انتخاب کنید

به طور کلی لوستر جزو محصولاتی نیست که به دلیل عدم هماهنگی رنگ آن با دکوراسیون، بخواهید تعویض کنید. پس در انتخاب رنگ آن دقت‌های لازم را به عمل آورید. شما می‌توانید رنگی انتخاب کنید که با کلیه رنگ‌ها هماهنگی دارد تا در صورتی که پرده، مبلمان و یا کوسن‌ها را تعویض کردید، ضد و نقیض در رنگ‌ها به وجود نیاید و ظاهری خسته کننده ایجاد نکند.

به نوع لامپ توجه کنید

یک لوستر استاندارد و کارآمد باید دارای لامپ‌هایی باشد که در صورت سوختن و یا هرگونه آسیب، شما بتوانید به راحتی آن را جایگزین کنید. در نظر داشته باشید که لوستری بدون چند لامپ می‌تواند ظاهری ناخوشایندی ایجاد کند. از خرید محصولی که دارای لامپ‌های عجیب و غریب است به شدت خودداری کنید. چراکه در زمان خرید لامپ‌ها، دچار دردسر خواهید شد. همین طور می‌توانید برای لوسترهای چند شاخه، از ترکیب لامپ‌هایی با رنگ‌های آفتابی و مهتابی استفاده کنید تا فضای جذاب‌تری برای شما ایجاد شود.

به نحوه قرارگیری لامپ‌ها توجه کنید

در زمان خرید لوستر، توجه کنید که لامپ‌ها با چه شکل و فرمی بر روی لوستر قرار می‌گیرند. این مسئله تأثیر به سزایی در نورپردازی خانه شما دارد و عدم پخش نور و روشنایی درست، می‌تواند نورپردازی خانه و دکوراسیون شما را دچار مشکل کند. ضمن اینکه در بعضی از مدل‌های موجود در بازار، لوستر دارای ریموت کنترل است که شما می‌توانید به راحتی پخش نور را به مقدار دلخواه تنظیم کنید.

راهنمای خرید پنل اج لایت
حتما بخوانید

به نحوه نصب و نظافت محصول توجه کنید

در نظر داشته باشید که باید لوستری را خریداری کنید که در زمان نصب دچار مشکل نشوید. همین طور از جنسی باشد که بتوانید به سادگی آن را با یک دستمال نم‌دار تمیز کنید. از خرید محصولاتی که دارای قطعات کوچک هستند که در زمان تمیز کردن شما را به دردسر می‌اندازند، خودداری کنید. همین طور نحوه نصب آن را از فروشنده بپرسید تا در زمان نصب، شما را به زحمت نیندازد.

قیمت این محصول در بازار چقدر است؟

طیف گسترده‌ای از طرح و رنگ و مدل از این محصول در بازار وجود دارد که قطعاً اگر معیارهای گفته شده را در نظر نگیرید، در زمان خرید ‌سردرگم خواهید شد. ضمن اینکه باید توجه کنید که بودجه خود را مشخص کنید. به طور قطع یک لوستر 8 شاخه، با یک لوستر آویز که تنها جای یک لامپ را دارد متفاوت است. اگر به نکات گفته شده عمل کنید، می‌توانید راحت‌تر خرید نمایید.