راهنمای خرید ماگ و لیوان

راهنمای خرید ماگ و لیوان

ماگ و لیوان جزو یکی از پرکاربردترین وسایل در زمان نوشیدن چای و قهوه هستند. اما انتخاب مناسب‌ترین آن‌ها که ما از استفاده‌شان لذت ببریم، کاری سخت است و نیاز به اطلاعات کافی دارد. هرکدام از این محصولات، ویژگی‌هایی دارند و همچنین امروزه در مدل‌های متنوعی تولید می‌شوند. شفق تصمیم دارد در این مطلب شما را یاری کند تا مناسب‌ترین ‌کالا را برای خود خریداری نمایید.

ماگ چیست؟

ماگ به لیوان بزرگی گفته می‌شود که می‌توان آن را به صورت تکی خریداری نمود. ضمن اینکه این مدل از لیوان‌ها در مدل‌های مختلفی تولید شده‌اند که برای هر سلیقه‌ای محصولی دارند. این نوع از لیوان‌های دسته‌دار در مدل‌های در دار و قاشق دار‌ در بازار موجود هستند که شما با در نظر گرفتن‌ نیاز خود می‌توانید مناسب‌ترین نوع آن‌ها را خریداری نمایید.

لیوان چیست؟

قطعاً کمتر کسی هست که آشنایی با لیوان نداشته باشد. لیوان از دیرباز تا کنون ‌در هر خانه حضور داشته و زینت بخش هر سفره و میهمانی بوده است. لیوان‌ها نیز مانند ماگ‌ها، دارای مدل‌های مختلفی هستند. که می‌توان بارزترین انواع آن‌ها را به بدون دسته و با دسته، تقسیم کرد. اما اگر تصمیم ‌دارید که لیوانی در دار برای خود داشته باشید، بهتر است که به سراغ ماگ‌ها بروید.

راهنمای خرید بستنی خوری
حتما بخوانید

لیوان بخریم یا ماگ؟

خرید ماگ و لیوان، کاملاً بستگی به خودتان دارد. اگر زیاد اهل نوشیدن قهوه و نسکافه هستید، به شما پیشنهاد می‌دهیم‌ که ماگ‌های دردار و قاشق دار را تهیه کنید. زیرا می‌توانید ‌به وسیله قاشق قهوه یا نسکافه خود را هم بزنید، همچنین در صورتی که بخواهید‌ مدت زمان زیادی را صرف قهوه خوردن کنید، می‌توانید با استفاده از در آن مانع از ورود گرد و خاک و حشرات به محتویات داخل ماگ شوید. در غیر این صورت‌ می‌توانید مناسب‌ترین‌ لیوان را‌ از نظر ظاهر و کارایی برای خود خریداری کنید.

کدام جنس ماگ را بخریم؟

ماگ‌ها علاوه بر تنوع فراوانی که در طرح و رنگ دارند، از نظر جنس نیز با یکدیگر متفاوت هستند. اگر می‌خواهید در زمان فراغت و یا انجام کارهای روزمره، برای خود دمنوش دم کنید، می‌توانید ماگ‌های دمنوش که ظاهری شیشه‌ای دارند را خریداری کنید. این نوع از ماگ‌ها، دو جداره بوده و محفظه‌ای جداگانه برای ریختن ‌محتویات دمنوش درون خود دارند. از دیگر انواع ماگ‌ها می‌توانید به ماگ‌های سرامیکی که برای نوشیدن قهوه و نسکافه مناسب هستند اشاره کنید. البته‌ امروزه ماگ‌هایی با جنس فلز تولید شده‌اند که می‌تواند نوشیدنی‌های گرم را دیرتر رو به خنکی ببرند. که البته انتخاب هر یک از این نوع ماگ‌ها کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد.

راهنمای خرید قاشق و چنگال
حتما بخوانید

چه جنس لیوانی را خریداری کنیم؟

لیوان‌ها نیز مانند ماگ‌ها، در جنس‌ها مختلفی تولید شده‌اند. غیرممکن است که به فروشگاه‌های حضوری و یا اینترنتی سر بزنید و لیوان‌هایی از جنس سفال، شیشه، کریستال، مس، برنز و … را مشاهده نکنید. اینکه کدام جنس لیوان بهتر است، بستگی به این دارد که بخواهید در چه مواقعی از آن استفاده کنید. به طور مثال اگر بخواهید از آن برای پذیرایی از میهمان استفاده کنید، بهتر است ابتدا به سایر ظروف پذیرایی خود نگاهی بی‌اندازید و جنس آن‌ها را مدنظر قرار دهید. اما اگر برای استفاده خانواده می‌خواهید لیوان خریداری کنید، می‌توانید برای هر شخص بسته به سلیقه و شخصیتی که دارد، لیوانی مناسب تهیه نمایید. برای مثال اگر فرزندی دارید که به شخصیت باب اسفنجی و پاتریک علاقه دارد، می‌توانید لیوانی با طرح این شخصیت‌های کارتونی خریداری کنید.

قیمت ماگ و لیوان چقدر است؟

ماگ و لیوان، بسته به جنس و طرحی که دارند، قیمت‌های متنوعی دارند. البته باید در نظر داشته باشید که به چه منظور می‌خواهید ماگ و لیوان را خریداری کنید و قرار است که در آنچه نوشیدنیی را میل کنید. البته این بدین منظور نیست که اگر ماگ خریدید، فقط باید قهوه و یا نسکافه داخل آن بریزید. بلکه ما نوع و طریقه استفاده صحیح از ماگ و لیوان را برای شما شرح دادیم.

راهنمای خرید فلفل ساب
حتما بخوانید