راهنمای خرید مایکروویو

راهنمای خرید مایکروویو

با ورود تکنولوژی به زندگی روزمره ما، دستگاه‌های متنوعی تولید شده‌اند که کارایی مناسبی از خود دارند. مایکروویو نیز یکی از همین لوازم است که می‌توان با استفاده از آن به فرآیند پخت غذا سرعت داد؛ اما خرید آن مخصوص اگر بخواهیم نوع مناسبی انتخاب کنیم، نیاز به اطلاعات کافی دارد. به همین منظور شفق تصمیم دارد در این مطلب شما را برای خرید یک دستگاه مایکروویو مناسب یاری نماید.

تعیین بودجه

برای خرید یک دستگاه مایکروویو می‌خواهید چقدر هزینه کنید؟ این را حتماً مشخص کنید چراکه به قدری این محصول متنوع است‌ که امکان دارد شما در زمان خرید، سردرگم شوید. توجه کنید که کلیه نیازهای خود را شناسایی کنید و مناسب‌ترین نوع این محصول را برای خانه خود خریداری نماید. ضمن اینکه برندهای متفاوتی اقدام به تولید و ساخت این دستگاه کرده‌اند که بسته به اندازه و ویژگی‌ها، قیمت‌های موجود در بازار متفاوت است.

ارزش غذایی را حفظ کنید

در زمان پخت غذا، حفظ ارزش مواد غذایی یکی از مهم‌ترین مسائل است که باید به آن توجه شود. استفاده از مایکروویو می‌تواند ارزش کلیه مواد غذایی در حال طبخ را حفظ نماید. همچنین می‌تواند به روند پخت و پز سرعت بخشیده و به ما در کمترین زمان ممکن، غذایی خوشمزه تحویل دهد.

راهنمای خرید توستر
حتما بخوانید

ایمنی در مایکروویو به چه شکل است؟

این محصول به علت عدم استفاده از شعله و آتش، فاقد هرگونه مسئله غیر ایمن است. ضمن اینکه هر مایکروویو، به طور نرمال دارای چندین سیستم امنیتی مختلف است که در زمان پخت غذا فعال شده و اگر غذای در حال طبخ دچار آتش سوزی شود، دستگاه به خودی خود از کار می‌افتد تا شما بتوانید به آن رسیدگی کنید.

کدام مایکروویو بهتر است؟

مایکروویوها، در سه مدل مختلف تولید می‌شوند که شما می‌توانید بسته به فضا و کاربردی که از آن می‌خواهید مناسب‌ترین آن را خریداری کنید. مایکروویوهای رومیزی، برای جای‌گیری بر روی کابینت مناسب هستند. این مدل از مایکروویوها را می‌توان به راحتی جابه‌جا نمود و اگر خواستید دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید می‌توانید آن را بر روی کابینتی دیگر بگذارید؛ اما مایکروویوهای بالا اجاقی، برای بالای اجاق گاز طراحی شده‌اند. این نوع از مایکروویوها زیاد امکان جابه‌جایی ندارند. البته نوع دیگری از این محصول تولید شده است که به آن مایکروویو توکار یا کشویی می‌گویند. این‌ نوع از محصول، نیز امکان جابه‌جایی نداشته و باید به طور ثابت در محلی از پیش تعیین شده نصب شوند. البته لازم به ذکر است که نوع توکار محصول نام برده شده، قیمت بالایی دارد.

راهنمای خرید ساندویچ ساز
حتما بخوانید

مایکروویو چه اندازه‌ای بخریم؟

واحد اندازه‌گیری مایکروویو، لیتر است. هر چه مقدار لیتر بالاتر باشد، سایز و ابعاد آن بزرگ‌تر است؛ اما در زمان خرید این محصول باید به تعداد نفراتی که قصد طبخ غذا در آن دارید را توجه کنید. ضمن اینکه باید بدانید‌ فضا و محلی برای قرارگیری این محصول را در آشپزخانه خود دارید یا خیر.

مایکروویو چند وات بخریم؟

وات واحد اندازه‌گیری توان مایکروویو است. هر چه عددی که نشان دهنده وات است، بیشتر باشد، قطعاً توان مصرفی آن بالاتر خواهد بود. ضمن اینکه هر چه مایکروویو بزرگ‌تر باشد، عددی که نشان دهنده توان است، بیشتر می‌شود.

قیمت مایکروویو چقدر است؟

قیمت مایکروویو را معیارهای مختلفی تعیین می‌کنند. به طور مثال ابعاد و اندازه مایکروویو، در قیمت آن خیلی تأثیرگذار است. همچنین کارایی و ویژگی‌هایی که محصول دارد، می‌تواند بر روی قیمت‌گذاری آن مؤثر باشد؛ اما همان‌طور گه پیش‌تر گفتیم، حتماً میزان بودجه خود را تعیین کنید تا بتوانید در بین صدها مدلی که از این محصول در بازار موجود است، انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

درب مایکروویو به چه شکل باشد؟

در طراحی و تولید انواع مایکروویوها، دو نوع درب در نظر گرفته شده است.

  1. درب‌هایی که از بالا باز می‌شوند.
  2. درب‌هایی که از کنار باز می‌شوند.
راهنمای خرید آبمیوه گیری
حتما بخوانید

ما به شما توصیه می‌کنیم به سراغ مایکروویوهایی بروید که درب آن‌ها از کنار باز می‌شود. چراکه امکان دارد درب‌های از بالا باز شود، به علت گیر کردن دست و یا لباس، آسیب ببینند.