راهنمای خرید ملحفه

راهنمای خرید ملحفه

ملحفه یکی از اصلی‌ترین اجزای کالای خواب است که باید در خرید آن کلیه نکات ریز و درشت را در نظر بگیرید. به طور مثال باید به جنس آن توجه کنید و ابعاد و سایز مناسب و مورد نیاز خود را انتخاب کنید. به همین خاطر شفق در این مطلب شما را برای خرید این محصول یاری خواهد کرد.

کدام جنس ملحفه برای مناسب است؟

ابتدا در نظر بگیرید‌ که جنس سایر اجزای کالای خواب شما چیست؟ باید حتماً با در نظر گرفتن جنس پتو، رو بالشی و… ملحفه را خریداری کنید. ضمن اینکه توجه کنید کدام جنس به شما احساس راحتی بیشتری می‌دهد. این محصول ربط مستقیمی با آرامش شما در زمان خواب و استراحت دارد. به همین خاطر باید در نظر بگیرید که در زمان استفاده احساس مطلوبی را به شما القا کند.

ابعاد و اندازه مناسب را خریداری کنید

حتماً قبل از اقدام به خرید، ابعاد تخت خواب را اندازه‌گیری کنید. در این صورت می‌توانید ملحفه‌ای مناسب و استاندارد با تخت خواب خود خریداری نمایید. توجه کنید که تخت‌ها ابعادهای متفاوتی دارند که باید قبل از خرید ملحفه ابعاد تخت خواب خود را داشته باشید.

به طرح و رنگ ملحفه توجه کنید

در نظر داشته باشید که طرح و رنگ این محصول باید هماهنگی‌های لازم را با سایر اجزای کالای خواب شما داشته باشد. از خرید محصولی که با رو بالشی، پتو و… تخت خواب شما ست نیست، بپرهیزید. در غیر این صورت می‌تواند دکوراسیون اتاق خواب شما را به هم ریخته و نامناسب نشان دهد.

راهنمای خرید دمپایی
حتما بخوانید

به نحوه شستشو محصول توجه کنید

شما باید جنسی را خریداری کنید که بتوانید آن را به راحتی درون ماشین لباسشویی شستشو دهید. توجه نمایید که به سراغ جنس‌هایی نروید که کیفیت و مرغوبیت ندارند. چراکه امکان دارد پس از چند با شستن، رنگ و رو و ظاهر اولیه خود را از دست بدهند. همین طور توجه کنید که شما باید حداقل هفته‌ای یک بار ملحفه خود را بشویید تا از بروز بیماری‌های پوستی جلوگیری شود.

قیمت ملحفه در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به جنسی که دارد، قیمت‌های متفاوتی دارد. حتماً توجه کنید که کیفیت پارچه و شستشوی آن، از اولویت‌دارترین مواردی است که در زمان خرید این محصول باید در نظر بگیرید. همچنین سعی کنید در زمان خرید ابعاد مناسبی از آن را انتخاب کنید تا در زمان استفاده دچار مشکل نشوید. البته لازم به ذکر است که قیمت این محصول در بازار متوسط است و شما باید قبل از خرید حتماً بودجه خود را تعیین کنید تا در زمان خرید دردسری نداشته باشید.