راهنمای خرید موکت

راهنمای خرید موکت

یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ‌کف‌پوش‌ها، موکت است. این محصول کارآمد از گذشته تا به امروز زینت‌بخش کف هر خانه‌ای بوده و تا به امروز مدل‌های مختلفی از آن تولید شده است؛ اما خرید یک کف‌پوش مانند موکت، به اطلاعات کافی نیاز دارد که شفق در این مطلب یک به یک آن‌ها را به شما خواهد گفت.

مشخص کنید که موکت را برای چه فضایی می‌خواهید

در نظر بگیرید‌ که به قدری این محصول تنوع طرح و رنگ دارد که می‌توانید به راحتی با هر سبک دکوراسیونی جور شود. در نظر بگیرید‌ که از موکت برای فضاهایی که‌ اثاثیه کمی دارند استفاده می‌شوند تا فضا مبله تر نشان داده شود. همین‌طور اگر از کف‌پوش خانه خود راضی نیستید، می‌توانید از این محصول استفاده کنید. موکت می‌تواند تمامی نقص‌های کف خانه شما را پوشش دهد.

کدام موکت برای من مناسب است؟

همان طور که پیش‌تر گفتیم، باید قبل از خرید این محصول، مشخص کنید که آن را برای چه فضایی می‌خواهید. در این صورت می‌توانید‌ بفهمید که کدام نوع آن برای شما مناسب‌تر است. به طور مثال اگر فضایی بزرگ دارید‌ و می‌خواهید صمیمی‌تر به نظر بیاید، به شما نوع طرح دار آن را توصیه می‌کنیم. همین‌طور اگر خانه شما اثاثیه زیادی ندارد، می‌توانید ‌با استفاده از این محصول، به راحتی آن را مبله تر نشان دهد. همین‌طور بهتر است‌ برای اتاق‌های کوچک از محصولی ساده و با رنگ روشن استفاده نمایید.

راهنمای خرید فرش پوست
حتما بخوانید

به پرزهای موکت دقت کنید

هر چه محصولی که خریداری کرده‌اید، پرزهای کمتری داشته باشد، قطعاً فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان خواهد داد. همین‌طور توصیه می‌کنیم که برای فضاهای کوچک از رنگ‌های تیره استفاده نکنید. همین‌طور می‌توانید‌ از رنگ‌های تیره برای اتاق‌های بزرگ استفاده نمایید. چراکه می‌تواند فضای شما را گرم و صمیمی‌تر کند. ضمن اینکه هر چه پرزهای موکت، بلندتر باشد، می‌تواند فضای شما دلگیرتر گرفته‌تر، نشان دهد. حتماً توجه کنید که در نوع پرز بلند این محصول، جاروکشی و تمیز نمودن آن نسبت به پرز کوتاه، سخت است.

به نحوه شستشو و تمیز کاری آن توجه کنید

سعی کنید به سراغ نوع و مدلی بروید که بتوانید به راحتی آن را شستشو‌ دهید. به طور مثال در مدل‌های پرز بلند در زمان شستشو، شما دچار زحمت خواهید شد، در صورتی در مدل‌های پرز کوتاه، می‌توانید به راحتی آن را با آب و شامپو فرش تمیز نمایید.

قبل از خرید مساحت مورد نظر را اندازه گیری کنید

حتماً توجه کنید که قبل از خرید، باید مساحت فضا و یا اتاقی که‌ می‌خواهید موکت کنید را در نظر بگیرید. حتماً کلیه پستی بلندها و همین‌طور فرو رفتگی و بیرون آمدگی‌های دیوارها را دقیق اندازه گیری کنید تا در زمان خرید بدانید که به چند متر موکت نیاز دارید. ضمن اینکه در صورت‌ عدم اندازه گیری دقیق، امکان دارد که موکت به طور کامل بر روی زمین شما قرار نگیرد و از اطراف فاصله داشته باشد که ظاهر چندان خوشایندی ایجاد نمی‌کند.

راهنمای خرید تابلو فرش
حتما بخوانید

قیمت موکت در بازار چقدر است؟

بستگی دارد که شما بخواهید چند متر مربع از این محصول را خریداری کنید. همین‌طور پرز بلند و یا کوتاه بودن آن می‌تواند بر قیمت تأثیر بگذارد. توجه کنید که باید ابتدا بودجه خود را بررسی کنید. همین‌طور باید بدانید که تصمیم دارید چه مقدار فضا را موکت کنید. تا بتوانید در زمان خرید راحت‌تر انتخاب نمایید.