راهنمای خرید میز ناهارخوری

راهنمای خرید میز ناهارخوری

یکی از وسایل کارآمد که می‌تواند با حضور خود، در دکوراسیون منزل ما تأثیر بگذارد، میز ناهار خوری است؛ اما برای خرید یک محصول استاندارد، لازم به اطلاعات کافی است‌ تا برای شما کارایی لازم را داشته باشد. به همین خاطر شفق در این مطلب شما را با استانداردهای یک میز ناهار خوری آشنا خواهد کرد تا در زمان خرید، انتخابی مقرون به صرفه و مناسب با منزل خود داشته باشید.

کدام مدل میز ناهار خوری مناسب است؟

در زمان خرید این محصول، ابتدا به فضایی که می‌خواهید آن را قرار دهید، فکر کنید. باید مدلی را انتخاب کنید که صندلی‌ها به راحتی در کنار آن قرار بگیرند و در زمان استفاده جابه‌جا شوند. لازم به ذکر است که میز ناهار خوری در مدل‌های، مربع، مستطیل و دایره تولید شده‌اند؛ اما در زمان خرید باید توجه کنید که عرض میز باید ۹۲ سانتی باشد تا بتوانید به راحتی بشقاب‌های غذا و ظروف غذا خوری را بر روی آن بگذارید.

به فاصله بین میز و دیوار توجه کنید

باید میز ناهار خوری، فاصله‌ای معادل ۱۰۷ تا ۱۲۳ سانتی‌متر با دیوار داشته باشد تا بتوانید از پشت میز بلند شوید و یا بنشینید. همچنین بتوانید صندلی را به بیرون بکشید بدون اینکه اذیت شوید. قبل از خرید فضای اتاق را بررسی کنید تا متوجه شوید که این فضا را دارید یا نه؟

راهنمای خرید صندلی
حتما بخوانید

میز ناهار خوری را به سرویس مبل نچسبانید

در زمان جای گذاری میز ناهار خوری، حتماً توجه کنید که نباید به سرویس مبلمان شما چسبیده باشد. چراکه علاوه بر ظاهر نازیبا، باعث ناراحتی افرادی که می‌شود که به دور میز نشسته‌اند. حتماً باید میز و صندلی‌هایی که خریداری می‌کنید فاصله‌ای تقریبی بین ۱۰۷ سانتی‌متر تا ۱۲۳ سانتی‌متر با سرویس مبلمان داشته باشد.

اگر فضایی کوچک دارید، میزی گرد انتخاب کنید

ما به شما توصیه می‌کنید که اگر تصمیم دارید برای آپارتمان خود میز ناهار خوری خریداری کنید، اما فضای چندانی برای جای گذاری آن ندارید، به سراغ مدل‌های گرد بروید. این محصول در نوع گرد، کم جا تر بوده و می‌تواند نیاز شما را از میز و صندلی ناهار خوری برآورده کند. همچنین برای کم جا تر بودن، می‌توانید از مدل‌هایی انتخاب کنید که صندلی‌ها به داخل میز می‌روند و فضای چندانی را از محیط اشغال نمی‌کنند؛ اما توجه کنید که میزهای گرد، در سایزهای بزرگ، می‌تواند امر پذیرایی از میهمانان را سخت کند. پس در ابعاد بزرگ آن را تهیه نکنید.

میز ناهار خوری چند نفره بخریم؟

در زمان خرید، توجه کنید که چند نفر می‌خواهند از میز استفاده کنند. ضمن اینکه اگر فضایی کوچک دارید، نمی‌توانید به سراغ میزهای ۱۲ نفره و یا ۲۴ نفره بروید. بهتر است برای فضای کوچک از سرویس‌های ۴ تا ۶ نفره استفاده کنید.

راهنمای خرید جاکفشی
حتما بخوانید

قیمت میز ناهار خوری در بازار چقدر است؟

این محصول نسبت به جنسی که از آن ساخته شده است و همین‌طور تعداد نفرات و مدلی که دارد، قیمت‌های متغیر در بازار دارد. به همین خاطر شما باید ابتدا مدل و تعداد نفرات و صندلی‌های آن را مشخص نمایید تا بتوانید به راحتی این محصول را خریداری کنید. البته توجه که حتماً پیش از خرید بودجه خود را مشخص کنید تا در زمان خرید، بتوانید راحت‌تر از بین‌ مدل‌های مختلفی که وجود دارد، میز ناهار خوری مورد علاقه و متناسب با منزلتان را انتخاب کنید.

منابع:

دکور پلاس –  آباژور –  برترینها