راهنمای خرید پارچ و بطری آب

راهنمای خرید پارچ و بطری آب

پارچ و بطری آب یکی از ملزومات هر سفره‌ای به شما می‌آیند. شما برای سرو دوغ، نوشابه و یا آب، به ظرفی مناسب نیاز دارید که پارچ و یا بطری آب می‌تواند جزو این ظروف مناسب باشند؛ اما اینکه چه جنس و چه نوعی از آن را خریداری کنید نیاز به اطلاعات کافی دارد. به همین منظور شفق در این مطلب می‌خواهد شما را برای خرید راحت‌تر این محصول آماده کند.

چه جنس پارچ و بطری آب خریداری کنیم؟

جنس و متریال استفاده شده‌ در ساخت این محصول بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا آب می‌تواند براثر ماندن در آن ظرف، تغییر ماهیت دهد و یا اگر جنس ظرف شما مرغوب نباشد، آب آشامیدنی را ناسالم کند. به همین خاطر، این ظروف با جنس‌های مختلفی تولید شده‌اند تا برای هر سلیقه محصولی در بازار موجود باشد. ما به شما پارچ و بطری آب شیشه‌ای را پیشنهاد می‌دهیم. البته در زمان خرید این جنس از محصول، باید به وزن و طرح آن توجه کنید.

پارچ و بطری پلاستیکی بهتر است یا شیشه‌ای؟

اگر بخواهیم این دو جنس و متریال از این محصول را در کنار هم مقایسه کنیم، از نظر سلامتی قطعاً نوع شیشه‌ای آن بهتر است و برای سلامتی انسان بی‌خطر است؛ اما اگر قرار باشد آن‌ها را از نظر قیمت با یکدیگر مقایسه کنیم، مسلماً پارچ و بطری آب پلاستیکی مقرون به صرفه‌تر هستند.

راهنمای خرید ماگ و لیوان
حتما بخوانید

برای آب آشامیدنی داخل یخچال کدام جنس بهتر است؟

مسلماً وقتی بطری و یا پارچ را از آب و سایر نوشیدنی‌ها پر می‌کنیم و داخل یخچال می‌گذاریم، بدین معنا است که برای مدتی قرار است که داخل ظرف بمانند. پس جنس شیشه‌ای این محصول بهتر است و برای سلامتی ضرر ندارد؛ اما توجه کنید که برای عدم طعم گرفتن و یا بو گرفتن نوشیدنی درون این ظروف، می‌توانید از بطری و پارچ‌های دردار استفاده کنید. ضمن اینکه دردار بودن این محصول مانع از ورود گردوخاک و حشرات به داخل نوشیدنی می‌شود.

پارچ و بطری آب در چه حجم و گنجایشی بخریم؟

به طور معمول این محصول در مقدار یک لیتری در بازار موجود است؛ اما اگر مصرف مایعات بیشتری دارید می‌توانید به سراغ یک و نیم لیتری و دو لیتری آن بروید.

قیمت این محصول چقدر است؟

عوامل زیادی در قیمت گذاری یک کالا دخیل هستند. به طور مثال برای خرید پارچ و بطری آب، جنس آن، تأثیر چشمگیری در قیمت گذاری آن دارد. همچنین از دیگر عوامل بالا رفتن قیمت این محصول می‌توانید به گنجایش و ظرفیت آن اشاره کنیم؛ اما به طور کلی جنس پلاستیکی پارچ و بطری آب، از همه ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. شما می‌توانید در ابتدا بودجه خود را برای خرید این محصول مشخص کنید تا بتوانید در زمان تهیه آن، انتخاب بهتری داشته باشید.

راهنمای خرید بستنی خوری
حتما بخوانید