راهنمای خرید پتو

راهنمای خرید پتو

پتو یکی از اساسی‌ترین کالای خواب به شمار می‌آید که در زمان خواب به آن نیاز خواهیم داشت. خرید این محصول برای اتاق خواب و همین طور سرویس خواب، نیازمند اطلاعات کافی است‌ تا کالایی مناسب را با خود به خانه بیاورید. شفق در این مطلب شما را برای خرید ‌یک کالای خواب مناسب راهنمایی خواهد کرد.

کدام نوع پتو برای من مناسب است؟

به طور کلی پتوها در سه نوع دو لایه، پشمی و پشم شیشه‌ای تولید و عرضه شده‌اند؛ اما اینکه شما تصمیم دارید در چه فصلی از این محصول استفاده کنید، می‌تواند به شما کمک کند تا راحت‌تر از بین این سه نوع، پتو خود را انتخاب کنید. به طور مثال اگر قصد دارید در فصول سرد سال از این محصول استفاده کنید، به شما توصیه می‌کنیم که به سراغ پتوهای دو لایه بروید. البته لازم به ذکر است که اگر دچار حساسیت‌های پوستی هستید، بهتر است که این مدل پتو را خریداری نکنید. شما می‌توانید از محصولاتی استفاده کنید که از جنس پنبه ارگانیک هستند و در فروشگاه‌های معتبر به فروش می‌رسند.

همین طور اگر جزو افراد سرمایی هستید، به شما پتوهای پشمی را توصیه می‌کنیم. این نوع از محصول کاملاً برای افراد سرمایی مناسب است. چراکه پشم می‌تواند گرما را در خود حبس کند و گرمای کافی را برای شما به وجود آورند. ضمن اینکه شما می‌توانید از انواع پنبه و الیاف مصنوعی این مدل استفاده نمایید. البته پتوهای پشم شیشه‌ای هم گرمای مناسبی از خود دارند و در عین حال وزنی سبک دارند. همین طور به این علت که یک لایه پشم شیشه در بین یک پارچه دوخته شده است، پوست هیچ تماسی با‌ آن نخواهد داشت و از ایجاد حساسیت جلوگیری می‌کند؛ اما اگر می‌خواهید صرفاً برای پاییز یا بهار، یک رو انداز برای خود تهیه کنید، ما به شما پتوهای ژله‌ای و یا حوله‌ای را پیشنهاد می‌دهیم. این نوع از محصول، کاملاً سبک و کم جا بوده و می‌تواند گرمای کافی و مناسب فصل را برای شما ایجاد نماید.

راهنمای خرید کوسن
حتما بخوانید

به مشخصات محصول توجه کنید

در زمان خرید‌ پتو، توجه کنید که این محصول دارای یک اتیکت و یا برچسب است که مشخصات آن و نحوه شستشو بر روی آن درج شده است. توجه کنید که می‌توانید محصول نام برده شده را به چه صورت شستشو دهید. شما باید جمله “قابل شستشو در ماشین لباس شویی” یا “Machine Washable” را مشاهده کنید. در این صورت می‌توانید به راحتی خودتان در منزل آن را شستشو دهید.

به رنگ پتو توجه کنید

آیا تا به حال راجع به روانشناسی رنگ‌ها چیزی شنیده‌اید؟ رنگ‌ها می‌توانند بر روی روان ما تأثیر به سزایی بگذارند. در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید خوابی راحت برای خود رقم بزنید، بهتر است در زمان خرید پتو به سراغ رنگ‌ها ملایم مانند لیمویی، صورتی، گلبهی، سفید و… بروید. البته توجه کنید که باید با سایر اجزای کالای خواب شما نیز هم‌خوانی داشته باشد.

طرح پتو را جدی بگیرید

برای یک خواب آسوده، باید کالای خواب خود را با طرح‌های خلوت و آرامبخش انتخاب نمایید. اگر علاقه‌ای به استفاده تک رنگ این محصول ندارید، می‌توانید به سراغ مدل‌های طرح دار بروید که بر روی آن نقوش هندسی و گل‌ها دیده می‌شوند. سعی کنید از خرید محصولی با طرح‌های حیوانات ترسناک و یا شخصیت‌های کارتونی خشن به شدت خودداری کنید. چراکه بر روی کیفیت خواب شما تأثیر جدی خواهد گذاشت.

راهنمای خرید بالش
حتما بخوانید

پتو چند نفره بخریم؟

پتوها معمولاً تک نفره و دو نفره تولید می‌شوند. توجه کنید که در زمان خرید یک پتوی مناسب را برای خود خرید کنید. در نظر بگیرید که در زمان خواب چند نفر می‌خواهند از آن استفاده کنند. ضمن اینکه می‌خواهید آن را بر روی کدام تخت بگذارید. حتماً به ابعاد و تعداد نفراتی که می‌خواهند از آن استفاده‌کنند، توجه نمایید.

قیمت پتو در بازار چقدر است؟

پتو بسته به جنسی که دارد و همین طور تعداد نفراتی که می‌توانند از آن استفاده کنند، قیمت‌های متغیری دارد؛ اما در نظر داشته باشید که این محصول قیمت چندان گزافی ندارد و شما با یک بودجه متوسط می‌توانید یک کالای خواب را به خانه خود ببرید.