راهنمای خرید پلوپز

راهنمای خرید پلوپز

با ورود تکنولوژی به زندگی روزمره، به انجام خیلی از امور سهولت بخشیده شده است. به طور مثال شما با داشتن پلوپز می‌توانید برنج را در کمترین زمان ممکن طبخ نمایید، بدون آنکه برنج شما شفته شود و یا ته بگیرد و بسوزد؛ اما خرید یک وسیله برای خانه، کار ساده‌ای نیست و باید هر فرد اطلاعات کافی داشته باشد تا بسته به بودجه و نیازی که دارد بهترین نوع آن را خریداری کند. به همین خاطر شفق می‌خواهد شما را برای خرید یک دستگاه پلوپز در این مطلب یاری کند.

بودجه خود را مشخص کنید

قبل از خرید پلوپز و یا هر وسیله دیگر، ابتدا مقدار بودجه‌ای را در نظر بگیرید. این کار می‌تواند انتخاب شما را راحت‌تر و سریع‌تر کند. همچنین می‌دانید که باید در بین محصولات، به دنبال چه رنج قیمتی باشید که با بودجه شما تطابق داشته باشد.

ظرفیت پلوپز را در نظر بگیرید

باید در نظر بگیرید که غذا را برای چند نفر می‌خواهید طبخ کنید، به طور مثال قطعاً پلوپز ۴ نفره برای خانواده‌ای ۱۲ نفره اصلاً مناسب نیست و یا با ظرفیت ۱۲ نفره برای ۶ نفره. چراکه اگر شما با تعداد نفرات ۶ نفر اقدام به خرید پلوپز ۱۲ نفره بکنید، علاوه بر کاهش کیفیت غذای طبخ شده، انرژی بیشتری استفاده شده و شما مجبور می‌شوید بهای برق بیشتری پرداخت کنید.

راهنمای خرید سرخ کن
حتما بخوانید

پلوپز چند کاره بخریم؟

پلوپزها امروزه به شکل‌ها چند کاره تولید می‌شوند.‌ به مثال پلوپزی ۴ کاره، می‌تواند وظایف یک آرام پز، سرخ کن با روغن، بخار پر و پلوپز را انجام دهد. این نوع وسیله می‌تواند کارایی بیشتری برای شما داشته باشد اما در نظر بگیرید که حتماً کیفیت هر عملکرد، مناسب باشد و کیفیت طبخ غذا را پایین نیاورد. البته خرید این نوع از دستگاه‌ها، می‌تواند اقتصادی باشد و به صرفه‌جویی انرژی کمک نماید. البته لازم به ذکر است که قیمت این دستگاه‌ها چندان هم ارزان نیست. چراکه شما می‌خواهید با یک هزینه، ۴ عملکرد مختلف را به خانه خود بیاورید.

اگر ته دیگ دوست دارید برند ایرانی بخرید

پلوپزهای خارجی، امکان ته دیگ شدن برنج را ندارند، در صورتی که مدل‌های ایرانی به شما ته دیگی ایرانی پسند می‌دهند. در نظر داشته باشید که اگر علاقه زیادی به ته دیگ دارید، در زمان خرید به دنبال برندهای ایرانی باشید و از خرید برندهای خارجی خودداری کنید.

صفحه نمایش را فراموش نکنید

اگر جزو خانم‌های گر مشغله هستید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که به سراغ دستگاهی بروید که صفحه نمایش داشته باشد. شما می‌توانید به وسیله صفحه نمایش، مدت زمان باقی مانده از پخت را مشاهده کرده و درجه حرارت آن را تنظیم نمایید. ضمن اینکه در بعضی از مدل‌ها، دستگاه دارای آلارم اتمام کار دارد که با صدا دادن شما متوجه می‌شوید فرایند پخت به اتمام رسیده است.

راهنمای خرید گاز صفحه‌ای
حتما بخوانید

داغ شدن قسمت بیرونی پلوپز اصلاً طبیعی نیست

اگر محصول را خریداری کرده‌اید و به منزل آورده‌اید و در اولین بار که از آن استفاده کردید متوجه شدید که بدنه دستگاه داغ می‌شود، قطعاً دستگاه از پروسه ساخت و تولید استانداردی برخوردار نبوده است؛ زیرا باید طراحی داخلی و کیفی ساخت بدنه پلوپز به گونه‌ای باشد که حرارت و گرما به بدنه بیرونی نفوذ نکند. این مسئله ممکن است به سلامت دستان شما آسیب برساند.

جنس ظرف را فراموش نکنید

جنس قابلمه و یا ظرفی که داخل پلوپز تعبیه شده است باید به گونه‌ای باشد که بتواند آن را به راحتی از محل قرار گیری‌اش جدا نمود و به راحتی شستشو داد. همچنین باید بدانید که جنس آن باید ا متریال نچسب باشد تا در زمان پخت و پز مواد غذایی به آن نچسبد. البته شما هم باید در زمان شستشو به این نکته توجه کنید که نباید با اسکاچ‌های زبر و یا سیم ظرفشویی ته آن را بسابید، چراکه باعث ایجاد خط و خش شده و خاصیت نچسب بودن خود را از دست می‌دهد.

گرم کن در پلوپز

اگر می‌خواهید قبل از آمدن میهمانان برنج خود را آماده کنید، بهتر است به سراغ پلوپزهایی بروید که دارای گرم کن هستند. این دستگاه پس از اتمام‌ پروسه پخت، در صورتی که دارای گرم کن باشد، غذا را تا هر زمان که بخواهید برای شما گرم نگه می‌دارد ‌و تازگی و کیفیت لحظه پخت را حفظ می‌نماید.

راهنمای خرید سماور
حتما بخوانید

پلوپز چه رنگی بخریم؟

هر چه رنگ بدنه این محصول تیره‌تر باشد، بهتر است؛ زیرا رنگ‌های روشن به مرور استفاده، دچار لک و کثیفی می‌شوند که امکان دارد به سختی پاک شوند. پس برای داشتن وسیله‌ای با ظاهری همیشه تمیز به سراغ رنگ‌های تیره آن بروید.