راهنمای خرید کاسه و پیاله

راهنمای خرید کاسه و پیاله

شاید با شنیدن نام کاسه و پیاله تصور کنید که هر دو اسم برای یک محصول هستند؛ اما اگر کمی دقیق‌تر شوید، خواهید فهمید که تفاوت‌هایی با هم دارند و باید در زمان پذیرایی از میهمان نوع مناسب آن مورد استفاده قرار بگیرد. قطعاً اکنون که در حال خواندن این مطلب هستید، تصمیم گرفته‌اید که برای تکمیل نمودن ظروف پذیرایی خود، کاسه و پیاله خریداری کنید. به همین خاطر شفق می‌خواهد شما را در خرید این محصول یاری کند.

تفاوت کاسه و پیاله ‌در یک نگاه

کاسه به ظروف کوچکی می‌گویند که دهانه‌ای بزرگ و لبه‌های بلند دارد. این نوع از ظروف معمولاً برای سرو غذاهایی که مایع است، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما در مقابل، پیاله به ظروفی گفته می‌شود که از نظر اندازه از کاسه کوچک‌تر بوده و معمولاً برای سرو انواع ترشیجات، ماست و… از آن‌ها استفاده می‌شود. به طور معمول قطر پیاله بین ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متر است.

چه جنس کاسه و پیاله بخریم؟

قبل از خرید کاسه و پیاله به باقی ظروف خود نگاه کنید و ببینید که سایر ظروف پذیرایی شما چه جنسی دارند. قطعاً می‌توانید به سرعت جواب این سؤال را بدهید. برای یک پذیرایی بی‌نقص، باید جنس ظروف پذیرایی تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته باشد و اصطلاحاً ست و یکدست باشد. البته ناگفته نماند که کاسه و پیاله مانند سایر ظروف، در مدل‌ها و جنس‌های مختلفی تولید می‌شود. کافی است چرخی در فضای مجازی بزنید‌ و جنس دلخواه خود را پیدا کنید.

راهنمای خرید فلفل ساب
حتما بخوانید

قیمت کاسه و پیاله چقدر است؟

معیارهای مختلفی می‌توانند بر روی قیمت کاسه ‌و پیاله تأثیر بگذارند. به طور مثال یکی از تأثیرگذارترین این‌ معیارها، جنس این محصول است. البته اینکه شما بخواهید چه تعداد از کاسه و یا پیاله تهیه کنید نیز در قیمت بی‌تأثیر نیست؛ اما حتماً قبل از آنکه اقدام به خرید این کالا کنید، بودجه‌ای را که تعیین کنید تا بتوانید انتخاب راحت‌تر و سریع‌تری داشته باشید.