راهنمای خرید کتابخانه

راهنمای خرید کتابخانه

اگر جزو افرادی هستید که علاقه زیادی به خواندن کتاب دارید، قطعاً فضایی را برای نگهداری از آن‌ها می‌خواهید. ما به شما کمدهای کتابخانه را پیشنهاد می‌دهیم. این وسیله می‌تواند با ابعاد و سایز مناسب، خانه‌ای برای کتاب‌های شما به شمار آید؛ اما خرید یک محصول استاندارد و کاملاً مطابق با نیازهای ما، به اطلاعات کافی و آشنایی با مشخصات محصول دارد که در این مطلب کلیه موارد ضروری را شفق به شما خواهد گفت.

به سایز کتابخانه توجه کنید

می‌خواهید چه مقدار کتاب و چند جلد از آن را در کتابخانه جای دهید؟ مشخص کنید که کدام سایز و ابعاد این محصول برای شما مناسب است. تا در زمان خرید بتوانید انتخاب راحت‌تری داشته باشید. ضمن اینکه باید به ارتفاع، عمق و عرض آن نیز توجه کنید تا فضای مناسبی را برای جای گذاری این محصول در منزل خود داشته باشید.

کدام جنس کتابخانه مناسب‌تر است؟

اگر می‌خواهید این محصول را در اتاق خواب و یا سالن منزل خود قرار دهید، باید به دکوراسیون آن توجه کنید. متریال پایه در دکوراسیون شما چیست؟ چراکه این محصول با متریال‌های مختلفی مانند چوب و فلز ساخته می‌شود. همچنین در نظر بگیرید‌ که می‌تواند جلوه جذابی به خانه شما بدهد و در واقع به عنوان یکی از اصلی‌ترین اجزای دکوراسیون به شمار می‌آید.

راهنمای خرید صندلی
حتما بخوانید

عمق و پهنایی متناسب بخرید

حتماً در زمان انتخاب کتابخانه، طول و پهنا را با یکدیگر مقایسه کنید. هر چه کتابخانه از بلندتر بخرید، باید عرض آن کمتر باشد. همچنین در صورتی که قصد خرید محصولی با طول کم را دارید باید توجه کنید که پهنای آن نسبت به طول، بیشتر باشد تا علاوه بر کارایی لازم، بتواند خود را در منزل شما نشان دهد.

عمق استاندارد را انتخاب کنید

عمق استاندارد برای این محصول، ۳۰ سانتی‌متر است؛ اما در نظر بگیرید که کتاب‌ها و یا وسایلی که می‌خواهید درون آن بگذارید چه ابعاد و اندازه‌ای دارند. تا بتوانید محصولی مناسب را برای خانه خود خریداری کنید. به طور مثال اگر عمق کتابخانه شما از عرض یک جلو کتاب کمتر باشد، در زمان قرار دادن کتاب، در قفسه بیرون زده و ظاهری جالبی ایجاد نمی‌کند.

کدام مدل کتابخانه برای من مناسب است؟

کتابخانه در مدل‌های مختلفی مانند پلکانی، داربست، کمدی، مکعبی و توکار، طراحی و تولید شده‌اند. شما در زمان خرید باید به نوع نیاز خود و فضایی که برای قرار دادن کتابخانه در نظر گرفته‌اید، توجه کنید. اگر نیاز به قفسه‌هایی با ابعاد متفاوت دارید، می‌توانید به سراغ محصولی بروید که به شما امکان تغییر قفسه‌ها را بدهد. همچنین می‌توانید از کتابخانه‌های فانتزی تهیه کنید که با قفسه‌هایی مختلف و متفاوت طراحی شده‌اند.

راهنمای خرید میز ناهارخوری
حتما بخوانید

قیمت کتابخانه در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به متریال و ابعاد در قیمت‌های مختلفی در بازار یافت می‌شود؛ اما اگر شما از ابتدا نیاز خود را مشخص کنید و همین طور متریال آن را بسته به دکوراسیون محیط، معلوم کنید، می‌توانید در بین محصولات متنوعی که در بازار وجود دارد، بهترین و راحت‌ترین انتخاب را داشته باشید. البته لازم به ذکر است که می‌توانید با مبلغ کمی، یک کتابخانه ساده با ابعادی مناسب خریداری کنید و نیاز به پرداخت مبلغ زیادی ندارید.