راهنمای خرید کوسن

راهنمای خرید کوسن

امکان دارد که برای تنوع در دکوراسیون خانه و اتاق خواب خود، نیاز به کوسن داشته باشید. این محصول در مدل‌های مختلف تولید شده که می‌تواند برای هر سلیقه‌ای مناسب باشد. در نظر داشته باشید که در زمان خرید مدلی مناسب را‌ خریداری نمایید تا هم در زمان استفاده از آن لذت ببرید و هم بتواند یک مکمل برای دکوراسیون شما به شمار آید. شفق به همین خاطر تصمیم گرفته است شما را در خرید این محصول یاری نماید.

کدام نوع کوسن برای من مناسب است؟

ابتدا نیاز خود را در نظر بگیرید. آیا می‌خواهید‌ از کوسن به عنوان یک پشتی استفاده کنید و یا می‌خواهید صرفاً مکمل دکوراسیون شما باشد؟ این محصول در مدل‌های مختلفی تولید شده است. شما با یک گشت زدن در بازار و سایت‌های اینترنتی می‌توانید از انواع رایج آن‌ها، پشتی، استوانه‌ای و مربعی و ترو را مشاهده نمایید. اگر به دنبال محصولی هستید که گلدوزی شده باشد، ما به شما کوسن‌های ترو را پیشنهاد می‌دهیم. همین طور این محصول در مدل‌های مختلف مانند مربع و مستطیل ساخته می‌شود و ظاهری پهن و باریک دارند. البته اگر می‌خواهید از این محصول به عنوان پستی استفاده کنید، بهتر است از مدل‌های پشتی استفاده کنید. همین طور اگر تصمیم دارید در زمان نشست بر روی مبل، گودی کمر خالی نماند، می‌توانید از مدل‌های استوانه‌ای تهیه کنید. به طور کلی در زمان خرید حتماً باید نوع نیاز خود را‌ مشخص کنید.

راهنمای خرید پتو
حتما بخوانید

اندازه استاندارد را خریداری کنید

به راستی اندازه استانداردی برای این محصول وجود ندارد. در واقع اندازه استاندارد را نوع نیاز شما مشخص می‌کند. شما باید حتماً در زمان خرید مشخص کنید که می‌خواهید از کوسن چه استفاده‌ای کنید. در این صورت می‌توانید اندازه‌ای مناسب را انتخاب کنید. به طور مثال اگر می‌خواهید از ظاهر بصری آن استفاده کنید و تغییری در دکوراسیون خانه و اتاق خواب خود بدهید، به شما کوسن‌های کوچک و مربع شکل و یا دایره شکل را پیشنهاد می‌دهیم؛ اما باید بدانید که اگر می‌خواهید به سراغ کوسن‌های مربعی بروید، اندازه‌های رایج این نوع محصول، ۳۰ در ۳۰، ۴۵ در ۴۵ و ۶۰ در ۶۰ می‌باشد.

به رنگ کوسن توجه کنید

حتماً باید رنگ کوسن با دکوراسیون و سرویس خواب شما هم‌خوانی داشته باشد. باید سعی کنید از خرید محصولی که با رنگ‌بندی و سبک دکوراسیون شما هماهنگ نیست جدا خودداری کنید. در غیر این صورت پس از مدتی از آن خسته می‌شوید.

جنس پارچه کوسن را در نظر بگیرید

معمولاً جنس‌های مختلفی برای ساخت کوسن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در نظر بگیرید که جنس پارچه باید برای شما حساسیت‌زا نباشد. همین طور باید جنس آن با سایر اجزای دکوراسیون و کالای خواب شما هماهنگ باشد. البته لازم به ذکر است‌ که جنس رویه کوسن، دارای طرح‌های مختلفی است که قطعاً می‌توانید برای دکوراسیون خانه و اتاق خواب خود خرید مناسبی داشته باشید.

راهنمای خرید بالش
حتما بخوانید

به تعداد کوسن توجه کنید

حتماً در زمان خرید تعداد مناسبی را خریداری کنید. به طور مثال برای یک مبل دو نفره ۸ عدد کوسن، زیاد است و ظاهر جالبی به دکوراسیون شما نخواهد داد. حتماً توجه کنید که تعداد مناسب را خریداری کنید.

قیمت کوسن در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به جنس رویه و همین طور اندازه‌ و شکل، قیمت‌های مختلفی دارد؛ اما باید در نظر بگیرید که کوسن‌هایی که توسط برندهای معتبر تولید شده‌اند، علاوه بر کیفیت و مرغوبیت بیشتر، قیمت بالاتری نیز خواهند داشت؛ اما به طور کلی راحتی شما اولویت‌دارتر است و بهتر است محصولی را کاملاً مطابق با استانداردها و نوع خواسته خود خریداری کنید.