راهنمای خرید گاز صفحه‌ای

راهنمای خرید گاز صفحه ای

گاز صفحه‌ای می‌تواند جایگزین مناسبی برای اجاق گاز باشد این محصول کم جا بوده‌ و می‌تواند به راحتی بر روی هر کابینتی نصب شود؛ اما همان طور که می‌دانید‌ کلیه لوازم منزل، در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که این نوع گاز نیز شامل این مسئله می‌شود. شفق در این مطلب شما را برای خرید یک محصول استاندارد و مناسب با آشپزخانه شما یاری خواهد کرد.

انواع گاز صفحه‌ای

گاز صفحه‌ای و یا گاز رومیزی به طور کلی در سه‌ نوع گاز سوز، برقی و القایی، تولید و به بازار عرضه شده است. هرکدام دارای ویژگی‌های مختلفی هستند و قطعاً هر یک برای سلیقه‌ای مناسب هستند. به طور مثال در نوع گازی، به گاز شهری متصل شده و برای یک سرآشپز حرفه‌ای مناسب است. شما می‌توانید به راحتی درجه حرارت را تنظیم کنید‌ و در کمترین زمان آن را کنترل نمایید؛ اما توجه کنید که برای داشتن ‌این نوع از گاز، باید به اتصالات و لوله‌کشی گاز شهری در آشپزخانه خود دقت کنید. در صورتی که لوله‌کشی گاز در آشپزخانه شما ‌برای نصب این نوع از محصول مناسب و استاندارد ‌نبود، می‌توانید‌ از نوع الکتریکی و یا برقی آن تهیه کنید. این نوع از محصول نیازی به اتصالات گاز شهری ندارد‌ و با انرژی برق کار می‌کند. لازم به ذکر است که در این نوع از گازهای صفحه‌ای، شما شعله را نخواهید دید. چراکه حرارت از طریق المنت‌های تعبیه شده در گاز، به غذا منتقل می‌شود. ضمن اینکه توجه کنید این مدل از گازها، مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا گرم شوند.

راهنمای خرید آبمیوه گیری
حتما بخوانید

گازهای صفحه‌ای القایی، در نوع خود بهترین هستند. این نوع از گازها به وسیله الکترومغناطیس باعث پخت غذا می‌شوند. بدین صورت که برای انتقال حرارت یک میدان مغناطیسی بین ظرف و شعله‌ ایجاد می‌کنند. لازم به ذکر است‌ که در زمان استفاده از این گاز، باید از ظروف رسانا استفاده کنید در غیر این صورت غذای شما پخته نخواهد شد. این محصول یک نوع گاز منحصر به فرد به شمار آمده و در نوع خود جزو گران قیمت‌ترین‌ها هستند. اگر به دنبال محصولی مقرون به صرفه هستید، این نوع از گازهای صفحه‌ای برای شما مناسب نیستند.

به جنس صفحه دقت کنید

به طور کلی این محصول در دو نوع شیشه‌ای و استیل تولید و به بازار عرضه شده است. توجه کنید که اگر به سراغ نوع شیشه‌ای آن می‌روید، از استحکام کافی برخوردار باشد. البته لازم به ذکر است‌ که کلیه برندهای مطرح تولید کننده این محصول، از شیشه‌ای مقاوم در ساخت آن استفاده کرده‌اند. صرفاً پس از خریداری این محصول باید توجه کنید که امکان سوراخ کردن صفحه گاز را ندارید؛ اما توجه کنید‌ که نوع شیشه‌ای این محصول، کثیفی و لک‌های مواد غذایی را زودتر از نوع استیل نشان می‌دهد؛ اما قطعاً ظاهر زیباتری نسبت به استیل خواهد داشت.

راهنمای خرید توستر
حتما بخوانید

توان حرارتی را بررسی کنید

توجه کنید که هر چه توان حرارتی گاز صفحه‌ای بیشتر باشد، امکان سریع‌تر شدن غذا بیشتر می‌شود. ضمن اینکه توان حرارتی گاز ارتباط مستقیمی با میزان مصرف شما دارد. در صورتی که خانواده‌ای پرجمعیت هستید، بهتر است‌ به سراغ گاز صفحه‌ای بروید که قدرت حرارتی بالا دارد تا مدت زمان طبخ غذا را برای شما کاهش دهد.

گاز صفحه‌ای چند شعله بخریم؟

شما در هر وعده غذایی، برای چند نفر غذا طبخ می‌کنید؟ ابتدا به این سؤال پاسخ دهید تا بدانید گاز چند شعله برای شما مناسب‌تر است. ضمن اینکه باید بگوییم به طور کلی، گازهای صفحه‌ای در تعداد شعله‌های ۳، ۴، ۵ و ۶ تولید می‌شود.

ترموکوپل را فراموش نکنید

اگر قصد خرید محصولی استاندارد را دارید، حتماً به داشتن ترموکوپل آن توجه کنید. در صورتی که غذا سر برود و شعله خاموش شود، ترموکوپل‌ فوراً گاز را قطع کرده و مانع از نشت گاز می‌شود. البته لازم به ذکر است‌ که این قابلیت صرفاً برای گازهای صفحه‌ای که به وسیله گاز شهری کار می‌کنند، می‌باشد.

قیمت گاز صفحه‌ای در بازار چقدر است؟

این محصول بسته به برند و شرکتی که آن را تولید کرده است، قیمت‌های متفاوتی دارد. سعی کنید در زمان خرید، به سراغ محصولاتی بروید‌ که توسط برندی معتبر تولید شده‌اند تا از ایمنی لازم برخوردار باشند. ضمن اینکه ظاهر و کارایی آن نیز مهم می‌باشد البته باید بدانید که تعداد شعله‌ها می‌توانند بر روی این محصول تأثیر بگذارند. هر چه تعداد شعله‌ها بیشتر، قیمت محصول بالاتر.

راهنمای خرید سماور
حتما بخوانید