راهنمای خرید گبه

راهنمای خرید گبه

گبه در واقع ‌نوعی قالی است‌ که به علاوه تار و پود، دارای پرز هم می‌باشد. ضمن اینکه باید بدانید که گبه نقشه‌ای برای بافت ندارد‌ و شخص بافنده‌ بر اساس ذهن خود آن را می‌بافد؛ اما اگر تصمیم‌ به خرید‌ این محصول را برای خانه خود دارید، شفق در این مطلب شما را یاری خواهد نمود.

در زمان خرید به طرح گبه توجه کنید

در نظر داشته باشید که باید طرح و رنگی را از این محصول انتخاب کنید که با دکوراسیون شما هم‌خوانی داشته باشد. ضمن اینکه اگر شما دکوراسیون‌ مدرن را برای خانه خود دارید، می‌توانید تلفیقی از گبه را با سایر اجزا ترکیب کنید تا فضایی فوق‌العاده شیک برای شما به وجود آید؛ اما حتماً به رنگ و طرح آن توجه داشته باشید تا در زمان استفاده هر یک‌ از اجزای دکوراسیون شما، برای خودش یک ساز نزند!

محل قرارگیری گبه را مشخص کنید

توجه کنید که می‌خواهید ‌گبه را پس از خریداری در کدام قسمت از خانه خود پهن کنید. توجه کنید که این محصول می‌تواند به شما فضایی خودمانی و صمیمی را هدیه دهد. همین طور می‌توانید با چیدن چند پشتی، یک فضای کاملاً گرم و ایده حال و سنتی را برای خود در قسمتی از خانه به وجود آورید. توجه کنید که می‌خواهید‌ این محصول را پس از خریداری در کجای منزل خود پهن نمایید.

راهنمای خرید روفرشی
حتما بخوانید

ابعاد محل مورد نظر برای قرارگیری گبه را بررسی کنید

این محصول در ابعاد و اندازه‌های مختلفی بافته شده است. در نظر بگیرید‌ که قبل از خرید باید ابعاد محل مورد نظر خود را بررسی کنید تا محصولی با اندازه مناسب برای خانه خود خریداری کنید. گبه می‌تواند به طور کامل کف اتاق شما را پوشش دهد؛ اما ما به شما توصیه می‌کنیم که کمی از کف اتاق کوچک‌تر آن را تهیه کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد. همین طور بر اثر فشار پایه‌های مبلمان و میزها، دچار آسیب نشود و طراوت پرزهای خود را از دست ندهد.

به رنگ الیاف گبه توجه کنید

اگر محصولی که خریداری کرده‌اید، با رنگ طبیعی رنگ شده باشد، در مقابل نور خورشید و آفتاب مستقیم، آسیبی نخواهد دید. در صورتی که اگر با رنگ شیمیایی رنگ شده باشد، بالأخص اگر مواد شیمیایی هم نامرغوب باشند، در مقابل تابش مستقیم نور خورشید، دچار تغییر رنگ می‌شود و ظاهر اولیه خود را از دست می‌دهد.

نحوه تشخیص رنگ طبیعی از مصنوعی در گبه

توجه کنید که رنگ‌های شیمیایی بسیار پررنگ و اصطلاحاً جیغ هستند. در صورتی که رنگ طبیعی لایت تر بوده و حالت پختگی دارد. به همین خاطر کم‌رنگ است. ضمن اینکه شما می‌توانید‌ در زمان خرید دستمال سفید مرطوبی همراه داشته باشید. در صورتی که دستمال را به روی گبه بکشید و رنگی شود، رنگ استفاده شده در آن مصنوعی است!

راهنمای خرید موکت
حتما بخوانید

قیمت گبه در بازار چقدر است؟

ازآنجایی که این محصول یک هنر است و با زحمت دست بافته می‌شود، قیمت به نسبت بالایی دارد. ضمن اینکه ابعاد و اندازه این محصول، می‌تواند بر روی قیمت آن تأثیر بگذارد. در نظر داشته باشد که اگر در زمان استفاده نکات اصولی نگهداری آن را رعایت کنید، برای مدتی طولانی می‌توانید از آن استفاده کنید و عمر طولانی خواهد داشت.